Komşumuz portumuzu almış olabilir mi?

sSombrero

Hectopat
Yer
Mozambik/Maputo
Hocalarım sancılı bir süreçten sonra 1 ay önce altyapı sorguladığımda boş port görünüyordu. Bizde 2 ay sonra Superbox taahhüdü bitince altyapılı internete geçiş yapacaktık. Komşumuz bir gün geldi ve bizim altyapımızdan internet almak için izin istedi. Bizim alacağımız internetin asla etkilenmeyeceğini söyledi.
İzin vermedik. Başka komşulardan da izin istemiş ama onlarda izin vermemiş. Şimdi kontrol ettiğimde boş port görünmüyor. Bizim için ayrılan portu almış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir ama port dolma mevzusu binaya özel değil diye biliyorum. Ben 2 ay boş port bekledim tam buldum internet bağlatacağım ertesi gün tekrar dolmuştu. Gerçekten Türkiye'de internet bağlatmak ayrı zulüm internet hizmeti ayrı zulüm.

Bizim altyapımızdan internet almış demenizden bir şey anlamadım ama boş port saha dolabına abone alındıkça dolar.
Size ayrılmış bir port olması söz konusu değil.

Hocam bizden izin istediği için bize port ayrıldığını düşünüyorum. Zaten daha önce Türk Telekom binasına gidip dilekçe vermiştik birkaç kere.

Port sorunu genelde saha dolabı tarafında yaşanıyor. Son portu komşunuz veya X kişisi almış olabilir. Bilemezsiniz.

Tek çare sıra beklemek.
Hocam yan komşum da bizden izin istemişti izin vermedik. Millenicom'a geçince Türk Telekom saha çalışanı bana portunuzu daha önce yan daireye bağlamışlar ama internet hizmeti açılmamış demişti. Bence olabilir. Bizim birleşik apartmanlarda toplam 120 daire var ve 100 port var neredeyse her daireye 1 tane düşüyor. Ücret ödedi bütün ev sahipleri. Altyapıyı kendi paramızla yaptırdık ona göre de saha dolabı koyuldu Türk Telekom tarafından. Benzer bir durum olabilir.

Hocam bizden izin istediği için bize port ayrıldığını düşünüyorum. Zaten daha önce Türk Telekom binasına gidip dilekçe vermiştik birkaç kere.

Sizden izin istemesi mantıksız.
Port ayırma diye bir olay yok.
Demek ki o kişide işi bilmeyen birisi veya işi bilmeyen birisi tarafından yönlendirilmiş.

Bu gibi işlerde tüm mülkiyet bina girişindeki dolap dahil Türk telekoma ait.
Mesela iki bina olduğunu varsayalım.
Senin binandaki kutudan yan binaya kablo çekebilir Türk Telekom sen buna müdahale edemezsin.

Hocam yan komşum da bizden izin istemişti izin vermedik. Millenicom'a geçince Türk Telekom saha çalışanı bana portunuzu daha önce yan daireye bağlamışlar ama internet hizmeti açılmamış demişti. Bence olabilir. Bizim birleşik apartmanlarda toplam 120 daire var ve 100 port var neredeyse her daireye 1 tane düşüyor. Ücret ödedi bütün ev sahipleri. Altyapıyı kendi paramızla yaptırdık ona göre de saha dolabı koyuldu Türk Telekom tarafından. Benzer bir durum olabilir.
Sizin durumunuzda baştan yeteri kadar port sağlanmamış. Sizin durumuzun ayrı. Konuda böyle bir detay olmadığı için emin olamayacağız.

Geri
Yukarı