Komşuyla paylaşılan internetin hızı düşer mi?

okan_0007

Hectopat
Daha fazla  
Ttnet 16 Mbps AKN'siz sınırsız internet kullanıyorum. Anlık ölçümlerde 14-15 Mbps hız alıyorum. Internetimi bir komşumla paylaşsam sadece tek bilgisayardan kullansa benim hızımı ve pingimi etkiler mi? Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sürekli olarak download yapar, ya da full hd video izlerse seni de bu durum etkiler. Ama günlük kullanımlarda vs hissetmezsin.

Tabii ki komşunuz Full HD bir şeyler izlerse internetiniz yavaşlayacaktır fakat gündelik kullanımda bir şey olmaz.(İnstagram, Facebook vs.)

Eğer komşu'nun çocukları fazlaysa ve ikide bir misafir geliyorsa verme istersen nedenini söylememe gerek bile yok.

İnternetini kimseyle paylaşma. Sen film izlemek için açarsın ama karşı taraf indirme yaparak senin internet hızını ciddi oranda etkiler.

Herkes internet hızından bahsetmiş ama şöyle bir durum daha var : Komşunuza internet şifrenizi verdiniz. O da gelen bir misafirine şifreyi verdi. O misafir yasaklı sitelere giriş yapar, (terör siteleri v.b.) o hat üzerinden herhangi bir illegal işe karışırsa polis sizin kapınızı çalar. Ben yapmadım diyemezsiniz, çünkü internet sağlayacının sözleşmesine imza atarken şifreyi kendinizin kullanacağını beyan ediyorsunuz. Hiç kafa ağrıtmaya gerek yok. Herkes kendi internetini alacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı