Komünizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arabistan, Afganistan ve İran'ı görüyoruz 🤣
Doğru uygulanmassa sonuçları öyle olur zaten. Önemli olan doğru kişiler tarafından uygulanması kardeşim. Arabistana baksan selman zaten amerikanın kollarından birisi , iranda da müslümanlık doğru yaşanmıyor sapık bir görüş mevzu söz konusu. Afganistana gelicek olursak orada da cahillikden dolayı yanlış uygulama olduğunu düşünüyorum. Yani öğrencilerin yaptığı yanlışlara bakarak dersi kötülemek pek mantıklı bir anlayış değil.

Çok aptalca bir sistem. Halk sefalet içerisinde yaşarken liderler lüks yaşam sürüyor. Ancak detaylı düşününce de bu kadar şeyden mahrum kalıyorlar ama aslında hiç de bilmiyorlar. Belki komünist ülkelerde yaşayan insanlar mutludur. Dünyaya daha açık olduğumuz için her şeyin farkındayız ve elde etmek istiyoruz.

Doğru uygulansa dünya çok güzel bir yer olabilir.

Doğru uygulanmassa sonuçları öyle olur zaten. Önemli olan doğru kişiler tarafından uygulanması kardeşim. Arabistana baksan selman zaten amerikanın kollarından birisi , iranda da müslümanlık doğru yaşanmıyor sapık bir görüş mevzu söz konusu. Afganistana gelicek olursak orada da cahillikden dolayı yanlış uygulama olduğunu düşünüyorum. Yani öğrencilerin yaptığı yanlışlara bakarak dersi kötülemek pek mantıklı bir anlayış değil.
Doğru uygulanan bir ülke örnek gösterin de herkes bakıp görsün hocam yanlış mı düşünüyorum?

Komünizm, Sosyalizm ve benzeri ucube sistemler insanları ancak mutlak yoksullukta eşitler. Nokta. Solcular hiç darılmasın. Gerçekler acıdır.

Doğru uygulanmazsa sonuçları öyle olur zaten. Önemli olan doğru kişiler tarafından uygulanması kardeşim. Arabistana baksan selman zaten Amerika'nın kollarından birisi, İran'da da Müslüman'lık doğru yaşanmıyor sapık bir görüş mevzu söz konusu. Afganistana gelecek olursak orada da cahillikden dolayı yanlış uygulama olduğunu düşünüyorum. Yani öğrencilerin yaptığı yanlışlara bakarak dersi kötülemek pek mantıklı bir anlayış değil.

İslam da ne zaman doğru kişiler oldu?

Doğru uygulanan bir ülke örnek gösterin de herkes bakıp görsün hocam yanlış mı düşünüyorum?
Hocam şu anda maleesef dünyada doğru uygulanan bir ülke yok. Böyle iran , arabistan gibi ülkelerin yönetimi elinde olan insanlar da "şeriat" adı altında yanlış ve bozulmuş yönetim biçimleri uygulamaları insanların şeriata karşı ön yargısını başlattı. Zaten bir çok kişi islam hukukunu araştırmayıp sosyal medyadan gördüğü şekilde el kesme , kol kesme , kadınları çok küçük bir alanda haklar tanıma zannediyor. Halbuki az biraz bakılsa islamda bir kişiye ağır bir ceza vermek için bir çok şartın sağlanması gerekiyor bu şartların sağlanması oldukça zor. Diğer yönden kadına 1400 sene önce tanınan haklar hiçbir topluma ve kültüre tanınmamıştır. 1400 sene önce canlı canlı kızları toprağa gömen bir toplumu alıp cenneti onların ayaklarının altına seren bir İslamdır benim bahsettiğim İslam.

Hocam şu anda maleesef dünyada doğru uygulanan bir ülke yok. Böyle iran , arabistan gibi ülkelerin yönetimi elinde olan insanlar da "şeriat" adı altında yanlış ve bozulmuş yönetim biçimleri uygulamaları insanların şeriata karşı ön yargısını başlattı. Zaten bir çok kişi islam hukukunu araştırmayıp sosyal medyadan gördüğü şekilde el kesme , kol kesme , kadınları çok küçük bir alanda haklar tanıma zannediyor. Halbuki az biraz bakılsa islamda bir kişiye ağır bir ceza vermek için bir çok şartın sağlanması gerekiyor bu şartların sağlanması oldukça zor. Diğer yönden kadına 1400 sene önce tanınan haklar hiçbir topluma ve kültüre tanınmamıştır. 1400 sene önce canlı canlı kızları toprağa gömen bir toplumu alıp cenneti onların ayaklarının altına seren bir İslamdır benim bahsettiğim İslam.
Ne güzelmiş. Gerçek islam bu değilcilik yapan insanlarla çok tartıştım ve bunun hiçbir faydası olmuyor. Laiklik iyidir yine fazla kafa yormamak lazım. Komunizm zaten pek mümkün değil günümüzde.

Size bir noktada katılmıyorum. Doğru insana, melek insana vesaire bağımlı olan sistem maalesef uzun ömürlü olmaz.

Komünizm bitmiş ülkelerin tekrar ayağa kalkmasını sağlar ama ayağa kalkmış ülkeyi de çökertir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı