Komunizm test sonuclarimizi paylasalim

Buradan yapabilirsiniz.
unknown.png
%92 çıktı

Stalin komunizmin yuz karasi bence.

En azından sovyetler birliğini kurtardı diyebiliriz. Köylü Rusya'yı da adam etti. Ama politikaları tamamı ile baskı rejimi idi. Kim ne derse desin. Parti içi muhalefet olmak zorundadır. O yüzden Troçki ve Lenin tarzı yönetim komünizm açısından daha iyi olurdu. Tabii bu benim artık pek de umurumda değil. Sonuçta ben sosyal demokrasiyi benimsiyorum. Atatürk'ün ideolojisi güzeldir. :)

Katılıyorum sayın general kış olmasaydı sscb de olmazdı ve komunistlerin gücü de kalmazdı.

SSCB dağılsa bile komünizmin etkileri öyle kolay kolay solmayacaktı. Komünistler bazı sağ paramiliter örgütler gibi güney Amerika'da örgütlenmişlerdi bile.

Sonuçlara bak! Bu yobazlar devleti, tek particiliği, iletişim organlarının tek elde devlette toplanmasını ve devletin bunları koyun gibi gütmesini işaretlemiş.
Allah bilir "beleş para" diye devlet bunlara para versin diye düşünüyordur. Gafiller onların hepsinin vergi olarak döndüğünü ve özgürlerini kısıtladığını bilmiyorlar. Cidden bu sonuçları görünce ülkenin halini normal karşıladım.

Opera Anlık Görüntü_2022-01-23_144045_www.idrlabs.com.png

%13 çıktı. Nasıl bu kadar yüksek çıktı inanamıyorum.

Bana da öyle, kendimden utandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı