Konsol alınmalı mı?

Ardldomakr

Decapat
Arkadaşlar, ben küçüklüğümden beri hem konsol hem bilgisayar ile büyüdüm. Hayatımda hiç Xbox almadım yatağımın altında halen PlayStation 2, 3, 4 ve PSP durur yazın oyun konsolu veya bilgisayar almayı düşünüyorum ama sürekli olarak gitgeller yaşamaktayım fakat bu sefer alırsam Xbox almaya karar verdim sebebi ise geriye uyumluluk olayı gerçekten benim çok hoşuma gitmişti. Şu anda kullandığım bilgisayar ise 2 yıllık bir oyuncu laptopu fakat özellikleri yetersiz geldiğinden dolayı PC toplamayı kararlaştırmıştım ama yeni nesil oyun konsollarının çıkması oyunların 60 FPS oynanması beni cezbetti. Sizce ne yapmalıyım? Bir dahaki seneden itibaren staj ve sonradan üniye başlayacağımdan dolayı çok da oyun oynamaya vakit bulabileceğimi düşünmüyorum. Zaten okulların açık olduğu dönem boyunca 1 hafta boyunca hiç oyun oynamadığımı hatırlarım.

Arkadaşlar, ben küçüklüğümden beri hem konsol hem bilgisayar ile büyüdüm. Hayatımda hiç Xbox almadım yatağımın altında halen PlayStation 2, 3, 4 ve PSP durur yazın oyun konsolu veya bilgisayar almayı düşünüyorum ama sürekli olarak gitgeller yaşamaktayım fakat bu sefer alırsam Xbox almaya karar verdim sebebi ise geriye uyumluluk olayı gerçekten benim çok hoşuma gitmişti. Şu anda kullandığım bilgisayar ise 2 yıllık bir oyuncu laptopu fakat özellikleri yetersiz geldiğinden dolayı PC toplamayı kararlaştırmıştım fakat yeni nesil oyun konsollarının çıkması oyunların 60 FPS oynanması beni cezbetti. Sizce ne yapmalıyım? Bir dahaki seneden itibaren staj ve sonradan üniye başlayacağımdan dolayı çok da oyun oynamaya vakit bulabileceğimi düşünmüyorum. Zaten okulların açık olduğu dönem boyunca 1 hafta boyunca hiç oyun oynamadığımı hatırlarım.

Kullanıma göre ben PC tercih ederim sen konsol. İş güç okul varsa PC ama exclusive oyunlar falan umrundaysa Xbox iyi bir tercih olacaktır.

Hocam, bütçe varsa Series X alabilirsiniz. S serisi yeni nesil tamam fakat güçlü değil.

Aksine konsol alıcaksanız ve özellikle Xbox alıcaksanız Series S tavsiyemdir kara kutuyu alıp boşa para vermenin anlamı yok, birde game pass aldık mı oh afiyetle oynarsın oyununu.

Aksine konsol alacaksanız ve özellikle Xbox alacaksanız series s tavsiyemdir kara kutuyu alıp boşa para vermenin anlamı yok, bir de Game Pass aldık mı oh afiyetle oynarsın oyununu.

Hocam mesut çeviğin videosunu seyrettiğim zaman Xbox Series S'in 1080P için ideal olduğunu fakat Microsoft ne kadar 2K oyun oynatabileceğini söylese de series s in 2K oyunları rahatça oynatamayacağını söylüyor.

Hocam sonuçta arada bir miktar ücret farkı var, bana kalırsa o ücret farkını veresiye kadar PC alınır alınmazsa da PS alınır. Bunun dışında 1440P'de 120FPS oynatıyor diye biliyorum CoD'u Xbox Series S

Üniversiteyi şehir dışında okuyacaksanız masaüstü bilgisayar gereksiz olacaktır. Yeni nesil bir konsolum olsun diyen sizin gibi birinin en mantıklı seçimi Series S olacaktır bence. Ben 4K -30/60 FPS için PS tarafındayım. Bu nedenle Series S daha yeterli ve mantıklı bir seçim. 4K ekranda oynamayacaksanız zaten daha mantıklı. Aradaki farka 2. kontrolcü ve 2-3 oyun alınabilir.

Geri
Yukarı