Konsol almak mantıklı mı?

Hocam böyle bir sistem var +olarak Intel UHD grafik ekran kartı var. Alırsam Series S veya 2.el PS5 alacağım, korktuğum şeyse konsoldan sıkılmam. Yani aldım 1 ay sonra sıkmaya başlamasından korkuyorum, tecrübeleriniz önerileriniz varsa buyurun sayın Technopat.

Sıkılıp sıkılmayacağını bilemem o sana kalmış bir şey ama ben şahsen Series S kullanıyorum ve çok memnunum PS5 almayı hiç düşünmedim çünkü PS'ın en önemli özelliği özel oyun çıkartmaları ve daha PS5 için hiçbir özel oyun çıkmadı çıkan bütün oyunlar PS4'te de varlar o yüzden ben ya PS4'ya da Series S almanı öneririm ama başlangıç olarak tabii ki Xbox, çünkü Game Pass var.

Sıkılıp sıkılmayacağını bilemem o sana kalmış bir şey ama ben şahsen Series S kullanıyorum ve çok memnunum PS5 almayı hiç düşünmedim çünkü PS'ın en önemli özelliği özel oyun çıkartmaları ve daha PS5 için hiçbir özel oyun çıkmadı çıkan bütün oyunlar PS4'te de varlar o yüzden ben ya PS4'ya da Series S almanı öneririm ama başlangıç olarak tabii ki Xbox, çünkü Game Pass var.

Ya çok fazla konu açtım çok düşündüm netteki çoğu videoyu izledim ki PS5 zaten bütçeyi aşacak gibi duruyor plusa 450 2.bir kol ikinci el PS5 15k civsrı tutacak o yüzden diğer seçenek PS4 düşünmemin tek sebebi God of War Spider-Man Last of Us ve Uncharted diğer yandan da donanım olarak hatrı sayılır bir fark var. Konsolu aldıktan sonra da uzun bir süre götürmesini istiyorum

Ya çok fazla konu açtım çok düşündüm netteki çoğu videoyu izledim ki PS5 zaten bütçeyi aşacak gibi duruyor plusa 450 2.bir kol ikinci el PS5 15k civsrı tutacak o yüzden diğer seçenek PS4 düşünmemin tek sebebi God of War Spider-Man Last of Us ve Uncharted diğer yandan da donanım olarak hatrı sayılır bir fark var. Konsolu aldıktan sonra da uzun bir süre götürmesini istiyorum
Saydığın oyunlar PC'ye de çıktı (God Of War Ragnarok ve Last of Us Part 2 hariç) saydığın oyunları bilgisayardan da oynarsın.

Oyun oynamaktan sıkılmayacaksanız konsoldan da sıkılmazsınız. Xbox Series S de PS5 de yeni nesil konsollar ve bildiğim kadarıyla herhangi bir kronik sorunları da yok bu cihazların. Xbox'ın avantajı gamepass ama 1 yıllık gamepass ücretinin üstüne 40 lira daha koyup 1 yıllık PS Plus extra üyeliği almıştım. Şimdi fiyatlar nasıl bilmiyorum. Bu iki üyelik sistemindeki oyunlara bakarak seçiminizi yapabilirsiniz. Bir de PS exclusive oyunları eğer iyi bir PC'niz de yoksa ancak geforce now gibi streaming servisleri ile deneyim edebilirsiniz. O da söz konusu oyunların PC portu çıktığında. Ek bilgi olarak da Sony'nin Türkiye'den çekildiğini söyleyeyim. Bunun PS kullanıcı deneyimini en fazla Türkçe dil desteği ve kutulu oyun konusunda baltalayacağını, fazlasının olmayacağını düşünsem de bu bilgi de aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı