Konsol mu PC mi ?

Konsol alacaksanız PS4 alın bence. Sırf özel oyunları için bile PS4 alınır. Ama PS4' ün özel oyunları ilginizi çekmiyorsa PC toplamanı öneririm.

XBOX One , PS4'den güçsüz. XBOX One'ın ekran kartının hızı biraz daha fazla olsa da PS4'ünki biraz daha iyi:
Bilgisayar terimleri ile konuşursak, XBox One, Radeon HD 7790’ın içindeki giriş seviyesi Bonaire GPU grafik işlemcisine sahip iken, Sony PS4 Radeon 7870 içerisindeki orta seviye Pitcairn grafik işlemcisine sahip. Sayısal değerlere bakarsak, XBox One 786 gölgelendirici işlemci içeren 12 hesaplama birimine sahip iken, PS4 1152 gölgelendirme işlemcisine sahip 18 hesaplama birimine sahip. XBox One grafik işlemcisi çok az da olsa daha hızlı saat döngü hızına sahip. XBox One grafik işlemcisi 853 MHz hızında çalışırken PS4 grafik işlemcisi 800 MHz de çalışmakta.
Özetle, PS4’ün grafik işlemcisi XBox One’dakine göre %50 daha yüksek performansa sahip.
Alıntıdır. ( vatanbilgisayar )

Ps4 istemezseniz, Xbox+ Assasins Creed Syndicite + Gold Üyelik (y)(y)

Şahsen ben PC alirdim, konsol ise yukardaki formülü ( benim yazdığım ) izleyebilirsiniz. PC sebebi ise Mount And Blade Bannerlord ve eski oyunlar. Ama sadace oyun açısından bakmayin PC ölüm döşeğinde demişsiniz. Ayrıca Xbox'u spotculardan kiralayıp da exc. leri oynayabilirsiniz.

Unutmadan konsolda fiyat avantajı var. Şok'ta Ps4 1150 TL mesala... :D :D

Hd7790 GPU var Xbox One'da neredeyse 4 senelik mimari. GTX950 ise daha yeni çıktı.

DDR4 istiyorum. Açıkçası biraz hesap yaptım oyunlar ile aynı fiyata geliyorlar. Tercihimi PC den yana kullanacağım. GTX 950 bana yeter. Bu sistemi almayı düşünüyorum.
MSİ B150M BAZOOKA
MSİ GTX 950
8 GB DDR4
1 TB HDD
120 GB SSD
CORSAİR CARBİDE 100R VS 550
İ5 6400
Mönitör + Çevre birimleri + Oyunlar.

Sistemi inventus'tan toplayacaksın sanırım. Anakartı H110M Pro-VD yapıp ekran kartını GTX960 alabilirsin.

Oyunu akıcı oynamak pc de daha kolay. Geçende playstation kafede oyun oynayayım dedim 30 fps görmüyor konsol. Adamlar alışmış oynuyor ama ben rahatsız oluyorum. Ama konsol daha ucuz.

İyi bir bilgisayar toplayıp canınız sıkılınca HDMİ kablosu ile TV'ye bağlar oyun kolları ile oynarsınız.
Umarım bu çözümle birlikte bir daha böyle konular açılmaz.:D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı