Konus vue 10x50 wa dürbün için tripod önerisi

Makaleler
12
Daha fazla  

Yukarıdaki dürbün için tripod arıyorum. Dürbüne telefonumu da bağlayacağımdan, onun için de adaptör önerirseniz hoş olur. Fiyat konusunda ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur benim açımdan. Tripod ve adaptör dandik olmasın yeterli, teşekkürler.

@Andar Han sizin bilginiz var mı bu konu hakkında acaba? Forum forum gezdim, Konus'a mail bile attım ama hiçbir yerden dönüt alamadım maalesef.

Son düzenleme:
Tripod tavsiyesi konusunda bilgim yok ama şöyle bir adaptör ile dürbünü tripoda bağlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Tripod tavsiyesi konusunda bilgim yok ama şöyle bir adaptör ile dürbünü tripoda bağlayabilirsiniz.

Ben de tam bu adaptörleri inceliyordum. Celestron UpClose G2 modelinde iki merceğin ortasındaki logoyu sökerek adaptör dürbüne bağlanabiliyor ama elimdeki Konus'ta logonun olduğu plastiği çıkarmamın imkanı yok gibi, denedim denedim çıkmıyor. Sanırım sabit.

1711221283216.png

Kullanım kılavuzunda da bu konu hakkında bir şey yazmayınca cırt cırtlı evrensel adaptörlere bakmaya başladım. Gönderdiğiniz adaptörü dürbüne nasıl bağlayacağım hakkında fikriniz var mı acaba?

1711221165245.png

Ben de tam bu adaptörleri inceliyordum. Celestron UpClose G2 modelinde iki merceğin ortasındaki logoyu sökerek adaptör dürbüne bağlanabiliyor ama elimdeki Konus'ta logonun olduğu plastiği çıkarmamın imkanı yok gibi, denedim denedim çıkmıyor. Sanırım sabit.

Eki Görüntüle 2148677

Kullanım kılavuzunda da bu konu hakkında bir şey yazmayınca cırt cırtlı evrensel adaptörlere bakmaya başladım. Gönderdiğiniz adaptörü dürbüne nasıl bağlayacağım hakkında fikriniz var mı acaba?

Eki Görüntüle 2148671

Vidalı olması lazım. Saat yönünün tersine döndürünce çıkmıyor mu?

Son düzenleme:
Vidalı olması lazım. Saat yönünün tersine döndürünce çıkmıyor mu?

Şu an hafif tebessümle yazıyorum, kendimden utandım. Muhtemelen dürbün geldiğinde o kısmı saatlerce saat yönüne çevirmeye çalıştığımdan (neden tersine çevirmedim bilmiyorum) dolayı logolu kısım oldukça sertleşmişti. Pense yardımıyla güç uygulayarak zar zor çıkardım.

O halde yukarıdaki adaptörle beraber Trendyol'dan yorumları olumlu herhangi bir tripodu satın alayım diyorum. Basit ama büyük bir sorundan kurtardınız beni, onun için ayrıca teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı