Konuşmak istemeyen uzak sevgili neden engellemez?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anonim sosyal medya uygulamasından tanıştık. Şubat ayından beri konuşuyoruz. Yer yer onun bahaneleri ile günlerce mesaj dahi alamadığım oldu. Sonradan kendi yöntemlerim ile sevgilisi olduğunu öğrendim ve bunu ona da söyledim. Öğrenmemin ardından yaklaşık 2 ay geçti, yine de konuştuk. YKS'ye 1 hafta kala "ben artık konuşmak istemiyorum" dedi. Suçluluk duyduğunu, kendini yıprattığını söyledi. Bu sürede YKS sınavıda geçti, bahanelerinde bulunan "ders çalışmak" ortadan kalktı.

Dün tekrar duygularıma yenik düşerek yazdım. Halen içimde, olanlara rağmen olumlu duygular var. Üniversitesini İstanbul'da okuyacak olması ve hayaliyle vurulduğum kızın, gerçeğinde yanabilecek olmam gönlümü ferah tutuyor. Sevgilisinde lise aşkı olan birnevi popülerlik çıkarı için duran ve okul ile birlikte bitecek ilişki görüyorum. İlişkisinde bir şeyler eksik olmasaydı bu durumlar hiç olmazdı diye düşünüyorum. Şu anda neden beni kestirip atmıyor? Madem konuşmak istemiyor, benim zaten olan oldu diyerek üstelememe, ısrarla yazmama rağmen neden engellemiyor? Zamanında sevgilisi olduğunu öğrendiğim vakit korkup beni engellemişti. O zaman engelli iken izah etmek için açtığım ikimizin olduğu WhatsApp grubundan dahi çıkmıyor o vakitten beri. Peki neden? Amacı ne? Kenarda mı tutuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Anydactly siz kendinizi böyle gördüğünüz müddetçe hiçbir zaman yedek kulübesinden çıkamayacaksınız, acı gerçek. Ayrıca uzaktan sevgili işleri yürümez, neden yüz yüze sevgili yapmıyorsunuz?

@Anydactly siz kendinizi böyle gördüğünüz müddetçe hiçbir zaman yedek kulübesinden çıkamayacaksınız, acı gerçek. Ayrıca uzaktan sevgili işleri yürümez, neden yüz yüze sevgili yapmıyorsunuz?
Ben kendimi böyle görmüyorum aslında. İhtimaller dahilinde geleceğe yönelik bekleyişteyim. Yüz yüze sevgili yapmak diye birşey hiç yaşanmadı bu zamana kadar. Gelmişim 20 yaşına. Uzaktan olma durumu denk geldi. Benim amacım sanal veya uzaktan sevgili bulmak değildi. Şimdide bunun yakın ve gerçek ilişkiye dönme olasılığı varken az da olsa, benim tarafımca silip atmak istemiyorum. Bir yandan da gerçekten istemeyen birnevi açık kapı bırakmaz, ulaşılabilir olmazdı diyorum.

20 yaşındasın, seni engellemedi diye peşini mi bırakmıyorsun?

Saygı denen bir şey var, engellese bu sefer de "ortada bir şey yokken neden engelliyorlar, sanki rahatsız ediyoruz" diyeceksiniz.

Kızın sevgilisi de varmış işte, ilerde ayrılır ayrılmaz, seni ilgilendirmez.

Öz saygınız da mı yok, sevgilisi olan biri seni engelleyene kadar yazmaya devam mı edeceksin? Yazık...

20 yaşındasın, seni engellemedi diye peşini mi bırakmıyorsun?

Saygı denen bir şey var, engellese bu sefer de "ortada bir şey yokken neden engelliyorlar, sanki rahatsız ediyoruz" diyeceksiniz.

Kızın sevgilisi de varmış işte, ilerde ayrılır ayrılmaz, seni ilgilendirmez.

Öz saygınız da mı yok, sevgilisi olan biri seni engelleyene kadar yazmaya devam mı edeceksin? Yazık...
Sevgilisi olduğunu öğrenmesem sıkıntı yokmuydu yani ? Diyelimki şuan değilde üniversite hayatında İstanbul'a geldi burda benle tanıştı diyelim. Böylede herşey yolundaydı dimi ? Sonuçta geçmişte sevgilisini olduğunu bilmiyor olacaktım. Kimse ilk sevgilisiyle ömür boyu olmaz, birini seviyor diye dünya üzerinde başka kimseyi sevemez diyede birşey yoktur. Bu eş değil, evlilik değil. Hem bu daha benim flörtüm aşamasında.

Burada yazmadığım tonla şeye rağmen, bütün iletişimi kesmeye çalışan biri için kesinlikle daha konuşmayalım dedikten sonra en azından bağlantılı olduğumuz yerlerden bağlantısını kesmesi gerekirdi. Ortada birşey yokken engelliyor diyenler kim ? Ortada birşey var ki neden engellemiyor, neden iletişimi gerçekten kesmiyor, diyorum. Saygısından engellemedi eyvallah, anlık durum için açtığım gruptan bile çıkmadı. O grubun özel sohbetten farkı yok, istesem özelden de yazarım. Bir beklentisi var ki yapmıyor. Bunu anlamaya çalışıyorum. Sevgilisi olan kıza "merhaba" yazsanız engeller, söver veya sevgilisine söyler değil mi ?

Ben ona ayrıl demiyorum, onu bırak demiyorum, onları ayırmıyorumda. Şuan bile yazdığımda yanıt alabiliyorsam ve defalarca "sıkmıyorum veya darlamıyorum değil mi" diye naif yaklaşıyorsam, kendisindende "oldukça kibarsın teşekkür ederim seviyeliydi hep konuşmamız" gibi karşılık alıyorsam burada kimseye yazık değil. Öz saygımız ikimizinde varki çirkefleşmiyoruz.

Şu an kızın sevgilisi var ve o kişi sen değilsin. Kız zorla istemediği biriyle mi yani?

Seni sevse, seninle büyük planları olsa yanında olurdu. Kendi iyiliğin için bu kızın seni cebinde, istediği zaman kullanabileceği biri olarak tuttuğunu anla.

Şu an kızın sevgilisi var ve o kişi sen değilsin. Kız zorla istemediği biriyle mi yani?

Seni sevse, seninle büyük planları olsa yanında olurdu. Kendi iyiliğin için bu kızın seni cebinde, istediği zaman kullanabileceği biri olarak tuttuğunu anla.
Cepte tuttuğunu biliyorum ama neye varacak anlamıyorum. Bahane ettiği "sınava kadar alttan alıyorum" diye direkt söyledim hatta, hak verdi. Yani normal bir ilişki olamıyor aramızda. Onunda ilişkisinde bilemedeğim özel sıkıntılar var anladığım kadarıyla. Birşeyler istiyor, aynı zamanda başka şeyler yüzünden vaziyet alamıyor. Zamanında "şuan sevgilimden de ayrılmak istemiyorum" diye söylemide olmuştu. Şehir, okul değişimi bahanesi olacak, onu bekliyor gibi. Geçen haftalarda "keşke başka zaman tanışsaydık" demişti, bugün "zamanı geldiğinde herşeyi konuşuruz" dedi. Duyguları karışık görünüyor.

ama neye varacağını anlamıyorum.

@armas, her şeyi detaylıca açıklamış. Daha da bir şey dememe gerek olduğunu düşünmüyorum. Sadece şunu söyleyebilirim ki onun için de bu yorumunu alıntılıyorum. Bir süre sonra kızın da kafası muhtemelen seni sarmayacak ve seni bırakacak. Sonra depresyona girdim diye konu açacaksın. Sevgilisi olan kızın peşinde koşmayın, ayıp denen bir şey var. Kız sizinle beraber olmak zorunda değil. Bu kafadan da çıkın, çıkmazsanız hayatınızın her alanında zorluk çekersiniz. İllaki seni her taraftan engellemesi mi gerekiyor? İstenmediğinizi anlamıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı