Konya'da görevi başında öldürülen Doktor Ekrem Karakaya'ya şehit unvanı verildi

Bu konuyla ilgili yorumum yok genelden bahsediyorum. Benim yorumum sana nasıl battı anlamadım?
Ben bana batmış gibi cevap vermiyorum. Şehitlik verildi mesajına yok sadece Allah verir, yok sözde müslümanız yazmışsın. Bu açıkça battığını gösterir. Gereksiz bir insan yüzünden gereksiz bir nedenle gereksiz bir şekilde öldürülen bir doktora şehitlik verilmesi neden sorun olsun?

@thetesto eğer ortada bir haksızlık varsa gereken kişiyi savunurum da sen doktor ne yaptı da adam bunu öldürdü demeye getiriyorsun ve ben de T.C. devletinin hukuk devleti olduğunu, kimsenin kimseyi de öldüremeyeceğini belirtiyorum. Eşkıya mısınız?

Ben bana batmış gibi cevap vermiyorum. Şehitlik verildi mesajına yok sadece Allah verir, yok sözde müslümanız yazmışsın. Bu açıkça battığını gösterir. Gereksiz bir insan yüzünden gereksiz bir nedenle gereksiz bir şekilde öldürülen bir doktora şehitlik verilmesi neden sorun olsun?
Gereksiz bir insan tarafından olmuşsa ben ona yorum yapmadım bu olayla ilgisi yok söylediklerimin ama sen olayı oraya bağlamışsın.

Müslüman bir ülke değiliz, laik bir ülkeyiz. Devletin bir dini yoktur.
Aynen benim yorumum şehitlik kavramı ile ilgili. Sehitliğin Din ile alakası yoktur madem. Devletler ile alakalı bir durumdur. bende o konudaki düşüncemi söyledim.
fakat diğer arkadaşın bu olayla ilgili doktordan yana değilmişim de öldürenden yanaymışım gibi tavrı var.

Ameliyatlarda laubalilikten hastaları oksijensiz bırakıp sakat kalmasına yol açan vs. sonra niye dayak yiyorlar diye merak ediyorduk.
Bu mesajın hangi tarafta olduğunu yeterince açıklıyor, neyse daha da uzatmayacağım. İyi günler.

@thetesto T.C. Hukuk devletidir arkadaşım. Herkes kendi adaletini arayacaksa devlet ne güne var? Milleti niye kin ve nefrete teşvik ediyorsun?

Hukuk mı kaldı? Bak 2 defa darp edildim ve ikisinde de şikayetçi oldum sonuç çıkmadı. 2. darp olayını hala bekliyorum. Ölümle tehdit edildiğim için de ayrıca okuluma giden yoldan geçemiyorum. Burada onları korkutacak şey ifade vermek mi sence? Ben kendi adaletimi kendim sağlarım. Gerekirse babamla dövmeye giderim o çocukları. Devlet ne koruma veriyor ne de ceza. Verdikleri şey (bize de değil devlete) 300 küsur para cezası. Kısacası şikayetçi olduğum için hem o bana kinlendi hem de devlet kazandı. Devlet beni ortada bıraktı? Devlet bu günler için mi var? Konuyu uzatmamak için cevap yazdığınız zaman ekstra uzatmamak adına bir şey yazmayacağım. Haklıyım veya haksızım. Bu arada konuyu açtığın için teşekkür ederim. Böyle bir haber su serpti.

O kadar doktor öldürürdü ses seda yok. Şimdi maaşları yetmiyor, üstüne üstlük bu doktor da öldürürdü. Doktorlar da tatil yapma fırsatı buldu. Annem 3 aydır randevusuna gidemiyor bunlar yüzünden. Neden gidemiyor? Doktorlar tatil yapıyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı