Korku oyunu oynayamayan birisi Resident Evil 2 Remake oynayabilir mi?

665577

Picopat
Dijital oyun sektöründe yıllardır aktif olarak bulunuyorum fakat huyum kurusun korku oyunu oynayamıyorum, bugün siftah yapıp Resident Evil 2 Remake oynama kararı verdim fakat geriliyorum. Oyunda jumpscare ne kadar sıklıkla çıkıyor, bu soruma karşı cevap yeterli olur :)

Ben de korku, jumpscareli oyunları oynamam ancak RE2 remake oynamıştım. Tabii bitirmedim. Bulmaca çözmek sıkıcı gelip silmiştim. :D Denemek gerek anlık gazla.

Jumpscare neredeyse bulunmuyor. Oyunun harita tasarımı çok hoşuma gitmişti, bende korku oyunlarıyla arası iyi olan biri değildim ancak bu türden kaliteli yapımlar oynayınca insanın fikri değişiyor. Oyunun sonunu görmek için iki farklı karakterle bitirmek lazım. 2. Karakteri hızlı koşuyla hemen bitirebiliyorsunuz. İki karakter arasında fark var ama çok değil yine de aynı oyunu 2. Kez oynuyorum diye hiç sıkkınlık gelmedi. Oyun gerçekten harika bir yeniden yapım. Şans verilmeli.

Ben de korku, jumpscareli oyunları oynamam ancak RE2 remake oynamıştım. Tabii bitirmedim. Bulmaca çözmek sıkıcı gelip silmiştim. :D Denemek gerek anlık gazla.
Destur ettim oyuna fakat fazla geriyor ortamı.

Jumpscare neredeyse bulunmuyor. Oyunun harita tasarımı çok hoşuma gitmişti, bende korku oyunlarıyla arası iyi olan biri değilim ancak bu türden kaliteli yapımlar oynayınca insanın fikri değişiyor. Oyunun sonunu görmek için iki farklı karakterle bitirmek lazım. 2. Karakteri hızlı koşuyla hemen bitirebiliyorsunuz. İki karakter arasında fark var ama çöm değil yine de aynı oyunu 2. Kez oynuyorum diye hiç sıkkınlık gelmedi. Oyun gerçekten harika bir yeniden yapım. Şans verilmeli.
Gabe bey tavsiyeniz için teşekkür ediyorum, sizin için oynayacağım oyunu. :d

Evet bol bol küfür edeceksiniz aniden çıkan yaratıklara. Başta sarıyordu beni kardeşimle birlikte oynamaya başladım sonraları hatta onu beklemeden kendim devam ettim. İlerledikçe bulmacalar(ingilizcem de iyi olmayışıyla) sıkmaya başlamıştı beni.

Destur ettim oyuna fakat fazla geriyor ortamı.

Gabe bey tavsiyeniz için teşekkür ediyorum, sizin için oynayacağım oyunu. :d
Evet, oyun gerilimi atmosfer üzerinden sağlıyor. Ayrıca oynayacaksanız tavsiye: etrafa bol bol mermi sıkmayın. Bu oyunda mermiler önemli ve az bulunuyor. Gerilimi artıran bir diğer unsurda bu. Mümkün olduğunca tasarruflu kullanın, kafa yerine uzuvlara odaklanın. Şimdiden iyi eğlenceler.

Evet, oyun gerilimi atmosfer üzerinden sağlıyor. Ayrıca oynayacaksanız tavsiye: etrafa bol bol mermi sıkmayın. Bu oyunda mermiler önemli ve az bulunuyor. Gerilimi artıran bir diğer unsurda bu. Mümkün olduğunca tasarruflu kullanın, kafa yerine uzuvlara odaklanın. Şimdiden iyi eğlenceler.
Teşekkür ederim öneriniz için.

RE 2 çok korkunç bir oyun değil bence. Jumpscare olarak sadece birkaç sahne var diye hatırlıyorum ancak şöyle bir şey var eğer zombileri öldürmezsen o odaya tekrar girdiğinde birden üzerine koşup sana saldırabiliyorlar birçok kez başıma gelmişti o biraz korkutabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı