Korona sonrası pis koku almak

Aynı durumu ben yaşadım ve hala yaşıyorum. 04.07.2021 de korona oldum hala tat veya kokuda bozukluk yaşıyorum. Benim korona sürecim 21 gün sürdü. Sümkürdüğüm zaman burnuma yanık kokusu geliyor. Ramazanın ilk günü pide yaptırdık Pide'nin tadı bile farklı geliyordu. Tat koku var aslında ama bozukluk var. Bu konu benim de canımı sıkmaya başladı doktora da hiç gitmedim açıkçası düzelir diye bekliyorum hala.

Not: Ben ingiliz varyantı olmuştum o yüzden tat koku bozukluğu uzun sürer demişti doktor.

Aynı durumu ben yaşadım ve hala yaşıyorum. 04.07.2021 de korona oldum hala tat veya kokuda bozukluk yaşıyorum. Benim korona sürecim 21 gün sürdü. Sümkürdüğüm zaman burnuma yanık kokusu geliyor. Ramazanın ilk günü pide yaptırdık Pide'nin tadı bile farklı geliyordu. Tat koku var aslında ama bozukluk var. Bu konu benim de canımı sıkmaya başladı doktora da hiç gitmedim açıkçası düzelir diye bekliyorum hala.

Not: Ben ingiliz varyantı olmuştum o yüzden tat koku bozukluğu uzun sürer demişti doktor.
Aynı şekilde çikolatanın ve bir çok şeyin tadı değişti.

Dostum bende yaşadım aynısını 2 hafta sonra düzeldi pişmiş ekmek kokusu alıyordum sürekli yemek yiyemiyordum kusma durumundaydım.
Dostum senin 2 hafta sürmüş. Benim ise 2 yıldan fazla bir süredir hala geçmedi.
Aynı şekilde çikolatanın ve bir çok şeyin tadı değişti.
Ya aslında her şeyin tadı aynı, yiyeceklerin tadı değişmedi. Kokusu da değişmedi. Değişen tek şey benim aldığım koku ve tat. Duyu hasarı oluştu sanırım. 2 sene oldu hala düzelmedi. Bilemiyorum :(

Geri
Yukarı