Korona Virüsü Türkiye'ye gelirse ne yapacağız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 TL olan maskeler şimdi minimum 50 TL birde corona virüsü için yazmışlar açıklamaya.
O virüs Tr'ye gelsin bakalım 40Tl nin hesabını yapıcak mısın?
Yani bana göre hayatım 40Tl den daha önemli. Senin için nasıldır bilemem.
Gerekirse tanesi 500Tl olsun yine alırım.

Resmi olarak geldi diyelim ülke çıkışları direk olarak engellenecek mi?
Çok yayılmadığı sürece engelleneceğini düşünmem ve çok yayılırsa siyasiler senden benden önce çıkar, en fazla Suriyeliler gibi kaçak çıkarız (hatta harita da vereyim, Kıbrıs'ın kuzeyine gideceğiz ve oradan da güneye geçeceğiz ve AB'ye pasaportumuz ile geçeceğiz).

Bu virüs Türkiye'de ortaya çıkarsa ben bilhassa Suriyeli sığınmacılardan kuşkulanıyorum hastalığı hızla yayabilirler diye. Bu Suriyeliler yüzünden Türkiye'de görülmeyen bazı hastalıklar bile görülmeye başladı önlem aldıkları da yok birçok salgın getirdiler düşünün artık.

Yapabileceğimiz pek bir şey yok tek yapmamız gereken bekleyip uzmanların bu konuda tedaviyi bulmalarını ummak. Zaten hava yoluyla bile bulaşabiliyormuş.

Virüs irana bulasti, hükümet secimleri halka söylemedi ve iranin cok büyük bir kitlesinde bulasti.
Bu yüzden irandan cok sayida insan Türkiye'ye iniyor.
Bir kac gün önce 12 tane büyük yolcu ucagi Türkiye'ye inmis.
Denizlide her adim basi iranli cikiyormus.
Simdi gemilerle ve ucaklarla gelmeye calisiyorlar.
Ve vanda görüldü ama hükümet halka haber vermedi.
Almanya'da oldugum icin az cok bilgi sahibiyim.
Anlayabileceginiz üzere virüs Türkiye'de var, yoksa bile gelme olsaligi %90 diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Resmi olarak geldi diyelim ülke çıkışları direkt olarak engellenecek mi?
Hayır. Mülteciler de gelir yine. Sonra ülke durdurulamaz. Koskocaman Çin hükümeti dahi bir şey yapamıyor. Biz kimiz ki koruyalım? Ha korunacak kişileri diyeyim. Milyarderler. Örneğin Acun, Koç holding'in sahipleri ve nicesi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı