Korsan APK oyun indirmeyin!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz ne indiriyorsanız artık indirirken bir dünya indir tuşu var. Doğru olana bastığınız sürece sıkıntı olmaz.

Dün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Malum Türkiye'nin en çok bilinen APK sitesinden hileli bir oyun indirdim. Sitenin güvenli olduğunu düşünüyordum. (bu olaya kadar.) İndirdiğim oyunu oynamaya başladım. Sonra telefon şarj falan oldu. Telefonu elime aldığımda ise aşırı şekilde yavaştı. "acaba indirdiğim oyundan mıdır?" diye sorup oyunu sildim. Bir antivirüs programı kurup tarattığımda ise mining virüsü buldu. "nobelium hackers bitcon mining" adında bir virüs bu. Aşırı RAM yiyor. Bu bana ders oldu. İndirmeyin indirttirmeyin!

Hocam sağlam siteden yükledikten sonra emin ol bir sorun olmuyor.
Android oyun club ve oyun indir club sağlam sitelerdir.

Burada, "benim başıma bir şey gelmedi" diyen arkadaşları mantıklı düşünmeye davet ediyorum. Zaten iyi bir şekilde yazılmış virüsler kabak gibi önünüze gelmez, amaç sizin fark etmemenizi sağlamaktır.

Şu ana kadar başınıza bir şey gelmemesi daha sonrasında da başınıza bir şey gelmeyeceği anlamına da gelmez.

Kredi kartı veya çeşitli bilgileri çalınan kişilerin de çalınana kadar başlarına bir şey gelmemişti, onların da ilk defa başına gelmişti.

Amaç, bilgileriniz çalınana kadar korsan APK indirmekse, indirmeye devam edin. En sonda da buraya gelip "kredi kartı bilgim çalındı" diye konu açarak ağlama duvarına çevirmezsiniz umarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı