Neden korsan oyun yüklememelisiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lakebodom

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili Technopat'lar bugün neden korsan kullanmamamız gerektiğini anlatacağım öncelikle hepimiz korsan oyun yüklerken "abi ne olacak altı üstü bir oyun kim yazılım koyacak" diyoruz ama işin aslı böyle gelişmiyor örneğin oyunu yüklediniz oynadınız sonra çıktınız bilgisayarınızı kapattınız tekrar açtığınızda bir şeyler yolunda değil gibi oyununuzda droplar var Steam açıkken RAM kullanımınız %60 gibi rakamlara çıkar en ama en basit oyunda bile FPS düşmesi yersiniz genel belirtileri bunlardır virüslerin bir diğer belirti ise HDD boşta iken aşırı sesli çalışıp sanki bir şeyler yüklüyormuş gibi, bad sector olmuş gibi fazla gürültülü sesler çıkarmasıdır oyunların garip çalışması anlamsız hatalar vermesi gibi gibi. Virüs dışında sabaha kadar bekleyip indirdiğiniz oyunun kurarken "ISDone.dll" hatası vermesi, açılmaması gibi sorunlarla karşılaşabiliyor olmamız. Ve asıl konuya değinecek olursak korsan kullanmayın kullandırtmayın Steam gibi yerlerde bulamadığınız oyunları indirmek istersenizde kesinlikle bir bildiginize sorun veya forumları araştırmanızı öneriyorum. Evet haklısınız oyunlar çok pahalı Steam indirimlerini beklemenizi öneririm ya da eski oyunların orijinal cdlerini alabilirsiniz daha ucuza gelebilir. Dinlediğiniz için teşekkürler iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedense neyin ne olduğunu daha öğrenememiş sağdan soldan duyduklarını gerçek zanneden bir arkadaş enerjisi aldım sizden. Dedikleriniz şeylerin sebebi virüstür korsan oyun değildir. Korsan oyunu etik olmaması konusunda eleştirebilirsiniz ama korsan oyun = virüs mantığına oturtmanın aşı olan dayısına kamyon çarpıp ölünce COVID aşısını suçlayan teyzelerden hiçbir farkı yok.

Merhaba sevgili Technopat'lar. Bugün neden korsan kullanmamamız gerektiğini anlatacağım. Öncelikle hepimiz korsan oyun yüklerken "abi ne olacak altı üstü bir oyun kim yazılım koyacak" diyoruz ama işin aslı böyle gelişmiyor. Örneğin, oyunu yüklediniz oynadınız sonra çıktınız, bilgisayarınızı kapattınız. Tekrar açtığınızda bir şeyler yolunda değil gibi oyununuzda droplar var Steam açıkken RAM kullanımınız %60 gibi rakamlara çıkar en ama en basit oyunda bile FPS düşmesi yersiniz. Genel belirtileri bunlardır. Virüslerin bir diğer belirti ise HDD boşta iken aşırı sesli çalışıp sanki bir şeyler yüklüyormuş gibi, bad sector olmuş gibi fazla gürültülü sesler çıkarmasıdır oyunların garip çalışması anlamsız hatalar vermesi gibi gibi. Virüs dışında sabaha kadar bekleyip indirdiğiniz oyunun kurarken "ISDone.dll" hatası vermesi, açılmaması gibi sorunlarla karşılaşabiliyor olmamız. Ve asıl konuya değinecek olursak korsan kullanmayın kullandırtmayın Steam gibi yerlerde bulamadığınız oyunları indirmek istersenizde kesinlikle bir bildiginize sorun veya forumları araştırmanızı öneriyorum. Evet haklısınız oyunlar çok pahalı Steam indirimlerini beklemenizi öneririm ya da eski oyunların orijinal cdlerini alabilirsiniz daha ucuza gelebilir. Dinlediğiniz için teşekkürler iyi sosyaller.

Evet korsanda bazen sorunlar çıkabiliyor, ama eski DRM'ler virüslerden beter. Mesela starforce DRM olan bir oyun çökertir Windows'u eğer 8 ve üstündeysen. Yani o tip şeylere dikkat etmek lazım.

Başıma gelmişti Windows çökmüştü 2-3 saat yeniden yapılanmasını bekledim.

Ayrıca satılmayan oyunları edinmenin tek yolu korsan. Tabii internetteki pala bıyıklı dayıya para kazandırmayı seviyorsan başka.

Son düzenleme:
CD'yi alayım almasına da, dinozorlara mı başvurayım yoksa 2. dünya savaşındakilere mi sorayım DVD-ROM var mı diye?

Screenshot_6.png

Elinize sağlık.

Sen iyi virüs yemişsin. Yok öyle bir şey. :)

Evet korsanda bazen sorunlar çıkabiliyor ama eski DRM'ler virüslerden beter şeyler yapabiliyor. Mesela starforce DRM olan bir oyun çökertir Windows'u eğer 8 ve üstündeysen. Yani o tip şeylere dikkat etmek
Lazım.

Başıma gelmişti Windows çökmüştü 2-3 saat yeniden yapılanmasını bekledim.
Bende ilk başta ne olacak diyordum dün gece Need For Speed Shift 2 indirmiştim bi siteden abi yok böyle bir yavaşlama her saniyede drop yiyorum HDD aşşırı sesli Afterburner açıyorum 512mb ram isteyen oyun 3GB ram tüketiyor ha bana kalacak olursada benim tek güvendiğim site torrentoyun.com onun dışı indirilmemeli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı