Korsan içerik kullanıyor musunuz?

whyGhosT

Kilopat
Evet çok merak ediyorum. Genellikle konulara bakarken korsan kullanımını önermiyoruz fakat benim bir sorum olacak; hiçbir uygulamayı korsan ediniyor veya daha önce edindiniz mi?

En baştan ben söyleyeyim, ediniyorum. Ünlü mağazalarda bulunmayan eski oyunları korsan yolla indirdiğim oluyor maalesef. Onun haricinde gerektiğince kullanmıyorum.

Adobe programlarını dahi ayda 125TL vererek orjinal kullanıyorum. Korsanla işim olmaz. ^^

Ha, eğer bir filmi hiç bulamıyorsam yani; Netflix, Amazon gibi ortamlarda yoksa veya Google üzerinden 4TL'ye kiralayamıyorsam. Ayrıca D&R gibi yerlerden DVD vesaire olarak bulamıyorsam mecburen korsan sitelerden izliyorum.

Düzenleme: Bunda gülünecek ne var? Etik anlayışıma ters. "Hahaha!" atarak olmuyor. Satın aldığımız her işe bir emek düşüyor. Ben bunların karşılığını veriyorum. Belki sizin için "enayilik" olabilir ancak benim için emeğin karşılığını vermektir. Ki size ne kendi paramla n'aptığımdan? Gerçekten komiksiniz...

Evet kullanıyorum. Ben de "yöro" ile maaş alıp harcama yapan biri olsaydım kullanmazdım belki ama bir yazılıma 300-500 TL veremem maalesef buralarda.

Sosyal'in etiği gereği önermiyoruz evet. Asla da git şuradan bedava edin demem. Çünkü ünlü bir torrent sayfasında şu söz yazar:

"Korsan kullanarak bütün sorumluluğu üzerinize alıyorsunuz.";)

Geri
Yukarı