Korsan oyun kullanıyor musunuz?

Korsan kullanıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    1.126
Emek hırsızlığı ama korsan kullananlarında yapacak bir şeyi yok. Bir oyuna neden 800 veya 2000 TL vereyim? (Verdim)

Dijital ortama 1 kuruş yatırmadım.

Oynayacaksam satın alırım, crack indiririm. Steam'den yüklemek psikolojik olarak garip geliyor bana nedense. Ama eğer internette crack yoksa Steam'den yüklerim.

Korsan oyun kullanıyor musunuz? Hem ankette oylayabilir hem de yorum olarak görüşünüzü belirtebilirsiniz. Karşılıklı polemik yaratmadan tartışabiliriz. Şu an doların geldiği seviyeyi düşünürsek forum ahalisinin görüşlerini merak ediyorum.
Kullanmıyorum. Ama parası olmayan birisine de zorla git 1000Tlye oyun al demem

Alınan oyun zaten dijital oluyor, elinize fiziksel bir şey geçmiyor bir nevi kiralıyorsunuz aldığınız yerden. Şartlar zaten zor. Bir de gidip bir oyuna 1200 veya 800 TL ver demek biraz saçma geliyor açıkçası. Hele bir de dijital olarak kiralamadığı için bir kişiye "hırsız" vesaire diyenler var, o çok komik geliyor bana.

Halkın büyük bölümünün 400-500 dolar ücret aldığı bir ülke var ve dolarla oyun almak zorundalar. Eskiden durum farklıydı ve bu konudaki görüşümde farklıydı ama şimdi bir oyuna git 60 dolar ver nasıl denebilir.

Kullanıyorum ve yanlış yaptığımın farkındayım. İnşallah bir gün hepsini parasıyla alabilirim. Ama şimdilik bir oyuna 700 TL verecek gücüm yok.

Geri
Yukarı