Korsan konusunda ısrarcı insanlar

• Konuyu başlatan iGY 6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 97
  • Görüntüleme 7B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@acv Diyelim ki haklısınız, ısrarcı taraf biz olalım. Sizce bu durumdan kazancımız nedir? Ya da bu konuda ısrarcı olmamızın teknik olarak zararı nedir? Bu konuda bilinçsiz kullanıcılar da var. En azından birilerine faydamız dokunmuş olur.

Bir tane daha "fidye virüsü yedim" konusunun önüne geçmiş oluruz belki.

Ben 4-5 yıl önce korsan yazılım kullanırdım. Sonra bıraktım, lisanslı yazılım kullanmaya başladım. 75TL'ye Vegas Movie Studio 14 Platinum, 70TL'ye de Magix PC Check 2018+Music Maker 2017+Photostory 2018 Deluxe+Fastcut Plus 2017, 30TL'ye de Wallpaper Engine+Fences+Start10 aldım. Bir de Office 365 abonesi oldum. Ayrıca IDM alternatifi olarak XDM, Photoshop alternatifi olarak GIMP kullanmaya başladım.

Korsan kullanmak etik değil, legal değil. Bunu savunmak çok mantıksız. Paranız yoksa indirim günlerini bekleyin.
Örneğin, neden FIFA serilerini korsan indirelim? Adamlar 1 sene bu oyun için uğraşıyor emek veriyor.
Korsanı savunmak kadar saçma bir şey var mı ya ?

Korsanı savunmak kadar saçma bir şey var mı ya?
Düzenli olarak korsana saldırma konuları açmak. Bilgisayarda korsan hiçbir şey yok ama kullananlar da umurumda değil. Kullananların da bu konular umurunda değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenli olarak korsana saldırma konuları açmak. Bilgisayarda korsan hiçbir şey yok ama kullananlar da umurumda değil. Kullananların da bu konular umurunda değil.
İster taksınlar ister takmasınlar umurumda değil. Burada amaç insanları bilinçlendirmek.

@acv Diyelim ki haklısınız, ısrarcı taraf biz olalım. Sizce bu durumdan kazancımız nedir? Ya da bu konuda ısrarcı olmamızın teknik olarak zararı nedir? Bu konuda bilinçsiz kullanıcılar da var. En azından birilerine faydamız dokunmuş olur.

Bir tane daha "fidye virüsü yedim" konusunun önüne geçmiş oluruz belki.

Kazancınız vardır veya yoktur, bunun bahsettiğimiz şeyle hiçbir alakası yok. Açtığınız konunun başlığını direk olarak 'korsan kullananların ısrarı' olarak seçmişsiniz. Ben de dedim ki ortada bunun tam tersi bir durum var.

Mesela 1200TL'lik bilgisayara 1300TL'lik işletim sistemi alamayacağım için bazı şeyleri korsan kullanıyorum ben.

Mesela 1200 TL'lik bilgisayara 1300 TL'lik işletim sistemi alamayacağım için bazı şeyleri korsan kullanıyorum ben.
Ne zamandır bilgisayar kullanıyorsunuz? Windows, başından beri 1300 TL değil. Ben 2-3 yıl evvel 300 TL'ye Vatan'dan almıştım. Bu ne anlama geliyor? Günün birinde yeni sistem toplayacağım zaman bu bilgisayardaki kodu silip yeni bilgisayarıma girebileceğim anlamına geliyor. Sonuç olarak legal alarak iyi yatırım yapmışım demek oluyor.

Ek olarak kendinizi Windows'a da şartlamanıza gerek yok. Ücretsiz kullanabileceğiniz veya daha ucuza bulabileceğiniz alternatif işletim sistemleri de vardır elbette.

Ne kadar ucuz, hemen almalıyım.
Eminim bilgisayar kullanmayı 2020 yılında, Windows'un 1300 TL olduğu zamanda öğrenmediniz.

Öncelikle kendinizi kandırmayın beni güldürüyorsunuz izlediğiniz bütün dizileri fimleri orjinal bluray olarak satın mı alıyorsunuz? Bırakın bu boş lafları çocuklar bugüne kadar internetten bir bölüm dizi veya bir tane film bile izlediysen tebrikler sende korsancısın 😎 Çünkü oyun indirmekle bunun arasında hiç bir fark yok.

Türkiye gibi fakir ülkelerde kopya yazılım gayet doğaldır, haktır ve bunun da önüne geçilemez. Tabi oyun oynamaya yeni başlamış çocuklar bunun boş tartışmasını 2020 yılında yapıyor biz 2000 lerin başlarında yapıyorduk. Korsan Pc ye hiç bir zarar vermez tabi ki de kimsenin tıklamadığı sitelerden indirmeyeceksiniz. Zaten indirilecek popüler siteler belli oralardan indirirseniz hiç bir sorun yaşanmaz. Şu an Pc de en az 25 tane çekme oyun yüklüdür ve sistemim mükemmel çalışıyor. Kısacası şu korsan zararlı palavralarını bir bırakamadınız yıl 2020 oldu artık.

Benim yaştan dolayı biz zaten orjinal oyun diye bir şey bilmezdik diskete ne çektirirsek o vardı 90 lı yıllarda..Benim ilk Amiga mı aldığım yıllarda daha doğmamış bile olan çoluk çocuk anlamaz tabi bunları.

Hak ve adalete gelince benim ülkemde Türkçe altyazı koymadan oyunları 400 TL dan satarsan bende çatır çatır çekerim bedava oynarım. Ben müşteriyim önce sen altyazı koyacaksın ben ondan sonra düşüneceğim satın alıp almamayı. Hele ki Ubi, EA, Activision gibi devasa ciro yapan şirketlerin oyunlarına altyazı koymamasının hiç bir mazereti yok bunların oyunlarını bedava oynamak ayrı bir zevk.

Örneğin popüler bir örnek olan Witcher serisini orjinal satın alarak Pc de oynadığım halde sırf destek amaçlı bir de Ps4 e almışlığım var. Tabi ki de Ps4 de ki çöp grafiklerle oyunu açtığım gibi kapatmıştım dediğim gibi maksat CDPR ye destek olmak. C2077 için de ilk günden siparişimi verdim CDPR gibi şirketlere her zaman saygı duyarım desteklerim..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı