Korsan kullanımı

Korsana karşı değilim, çünkü herkesin durumu müsait olmayabiliyor. Oyun firmalarının mağdur edildiğini de düşünmüyorum, en basitinden Rockstar Games'in kazandığı para ortada. Ben makul fiyatlar oldukça orijinal alıyorum.

Dürüst olmak gerekirse şu forumda korsan kullanınca veba bulaşmış muamelesi yapılmasına gıcık oluyorum, bende korsana karşı değilim. Ve oyun fiyatları da malum çok ucuz değil herkes alamıyor ve oyun oynamak benim için bir ihtiyaç gibi arkadaşın dediği gibi " paran yoksa oynama saçma " bir şey.
O zaman git durumun iyi değil diye arabada çal?

Onu yapanda vardır illa.

oyun oynamak benim için bir ihtiyaç gibi arkadaşın dediği gibi "paran yoksa oynama saçma" bir şey.
Saçma olan sizin düşünceniz. Bu, genel bir yargıdır. Oyun oynamak temel bir ihtiyaç değildir. Canınız sıkıldığı zaman eğlenmek için başka şeyler bulmak zorundasınız.

Yanlış olan bir şeyi savunmanın anlamı yok.

İsteyen kullanır isteyen kullanmaz, o kişiye bağlı bir durum. O yüzden burada bu konuyu açmanın bir manası yok bence. Gelen cevaplar aşağı yukarı klişe cevaplar oluyor zaten. :) Normal şartlarda korsan kullanıma karşı olunması gayet normal bir durum. Ben de karşıyım öyle durumlarda. Amma velakin adam bir yazılımı kullanmak zorundadır kişisel kullanımı için, maddi durumu müsait değildir, kullanabilir. Bunda bir sakınca görmüyorum ben. Şahsen ben de şu an Adobe'in bazı yazılımlarını kaçak kullanıyorum kendi öğrenimim için. Tabiri caizse her ay kol gibi fiyat geçiriyorlar. Bunda kurun etkisi falan var mı bilemeyeceğim ama kişisel kullanım için gereksiz buluyorum ben. Ha alan alır, saygı duyarım ama ben bu şekilde kullanıyorum. Herkes de istediği gibi alıp kullanır, bu konuda özgür sonuç olarak.

Ayrıca burada salt orijinal ürün kullananların sayısı epey bir azdır. Salt orijinal ürün kullanmak için ya şirket amaçlı kullanıyorsundur, ya maddi durumun üst düzeydir, ya da teknoloji dünyasıyla içli dışlı olmayan boş bir adamın tekisindir :) Elbet şu an korsana karşıyım diyen adam, en azından bir yazılım olsa dahi korsan kullanıyordur. Bu normal bir şey. Kendi kendimizi kandırmaya gerek yok o yüzden.

Burada korsan kullanan adama destek vermeyebilirsin fakat rencide etmeye, aşağılamaya hiç gerek yok. Özellikle körü körüne yapılması hiç doğru değil. Bunları genel anlamda söylediğimi de belirteyim.

Geri
Yukarı