Korsan oyun alışkanlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@UgurDur Korsan oyun konusu açarak zehirli oku attın. Bu konularda bir sürü kişi ban yer her zaman. :D

Ayrıca karşıt bir şeye tahammül edemeyip küfredecek olanların da aramızda olmasına gerek yok bence.

@UgurDur Korsan oyun konusu açarak zehirli oku attın. Bu konularda bir sürü kişi ban yer her zaman. :D

Ayrıca karşıt bir şeye tahammül edemeyip küfredecek olanların da aramızda olmasına gerek yok bence.
Madem zehirli ok, moderatörler onaylamasaydı o zaman.

Evet arkadaşlar durumum çok şükür iyi, buna rağmen bir oyun alacakken orijinale para vermeye elim gitmiyor. Bugün Forest indirimdeydi diye alacağım ama onun dışında (Epic oyunlarını saymazsak) her oyun korsan. Ben de isterim ki oyun sahibi para kazansın ama ne bileyim dediğim gibi. Ne de olsa bedava hali var deyip almıyorum orijinalini. Çok saçma bir alışkanlık ve bunu sizinle paylaşmak istedim.
Bu alışkanlık değil nankörlüktür bence. ( tabi paranız veya durumunuz yoksa anlarım ve kınamam zira bende malikanemde viskimi yudumlamıyorum ) Paranız varsa satın alın yoksa korsan oynamanızda çok bir sakınca yoktur bende yapıyorum arada : D. Bir şekilde orijinal kopyaya erişmeye hep çalışırım. The Witcher 3 oyununu korsan oynuyordum ve optimize sorunları vs delirtmişti. Ve bir kişi rica sonucu oyunu hediye etti indirimde. Allah razı olsun : D

Madem zehirli ok, moderatörler onaylamasaydı o zaman.
Ben de bunu diyorum ama onaylıyorlar hep. İşin sonunda birileri bazı şeyleri kaldıramıyor, küfür ediyor başkasının yaptığı gibi tehdit ediyor. Verilen 1 örneği ironik olarak benzeştirip kendi üstüne alınıp meydan okumaya falan götürüyor işte.

Söylenen bir şeyin amacını bile algılamadan hareket edenler ya da platformdan küfredenler de hoş karşılanmıyor normal olarak.

@zarkatake İnsanlar ironik örnekleri anlayamıyor bazen işte. Bir de platformdan tehdit ya da küfretmeyi çok seviyorlar.

@Semihfuat32 Kanunlar öyle demiyor. Bunun sencesi bencesi yok, bunların sınırları kanunlarla konulur. Sadece gelişmiş ülkelerde buna gerçek bir yaptırım uygulanır yakalandığında, bizde ise yazılı büyük bir cezası yok ama korsan içerik kanunlarda lisans hırsızlığı içinde yer alır.
Korsan içeriğine ilişkin açıkça bir yaptırım yok .Olan yaptırım lisans ihlali ve kopyalama çoğaltmaya yapılıyor. Biz ne kopyalıyoruz ne de çoğaltıyoruz. Ben gidip oyunu denemeden neden para vereceğim? Şimdi "eee steam deneme süresi var" diyeceksin lakin sadece 2 saat. 2 saat sonra beğenmezsem iade etme hakkım yok.

Bu alışkanlık değil nankörlüktür bence. ( tabi paranız veya durumunuz yoksa anlarım ve kınamam zira bende malikanemde viskimi yudumlamıyorum ) Paranız varsa satın alın yoksa korsan oynamanızda çok bir sakınca yoktur bende yapıyorum arada : D. Bir şekilde orijinal kopyaya erişmeye hep çalışırım. The Witcher 3 oyununu korsan oynuyordum ve optimize sorunları vs delirtmişti. Ve bir kişi rica sonucu oyunu hediye etti indirimde. Allah razı olsun : D
Hocam siz villanızda viskinizi yudumlarken ben max 10 tl lik orijinal oyun alabiliyorum(!)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı