Korsan oyun devri bitiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
200+ üstü oyunlar 3A oyunlar ve %90'ı 18 yaş ve üzeri. Zaten oynamaman gerekiyor, bir de korsan için bahane buluyorsun :D.

Oynadığım çoğu oyunda +18 şeyler görmedim. +18 diziler ve flimler de izledim ama bir zararı olmadı bana. Korsan için bahane değil. Benim yaşlarımdaki kimse babasından 200 TL istemez istese de vermez. Benim en sevdiğim şeyde oyun oynamak olunca bende korsan indiriyorum. Zengin değiliz veya oyuna para verecek durumumuz yok diye en sevdiğim şeyden vazgeçmem.

Oynadığım çoğu oyunda +18 şeyler görmedim. +18 diziler ve flimler de izledim ama bir zararı olmadı bana. Korsan için bahane değil. Benim yaşlarımdaki kimse babasından 200 TL istemez istese de vermez. Benim en sevdiğim şeyde oyun oynamak olunca bende korsan indiriyorum. Zengin değiliz veya oyuna para verecek durumumuz yok diye en sevdiğim şeyden vazgeçmem.
Bende pasta yemeyi çok seviyorum ama param kısıtlı, kendi bütçeme göre BİM'den alıp pastahanedekilere bakmak yerine ben direktman pastahaneden çalmayı tercih ediyorum. Yaptığınız şey tam olarak bu, fiziksel bir şey olmadığı için kafanız tam almıyor sadece. Yaş konusunda da tamamen haksızsınız, keşke bu ülkede korsan bitene kadar her bilgisayar kontrol edilse. Anca şirketleri basarlar korsan Photoshop kullanmaktan dolayı. Bu arada sizi eleştiriyorum fakat benim de hatırı sayılır şekilde oynamış olduğum korsan oyunlar var fakat bunu savunma gibi bir hata yapmıyorum.

Bende pasta yemeyi çok seviyorum ama param kısıtlı, kendi bütçeme göre Bim'den alıp pastahanedekilere bakmak yerine ben direktman pastahaneden çalmayı tercih ediyorum. Yaptığınız şey tam olarak bu, fiziksel bir şey olmadığı için kafanız tam almıyor sadece. Yaş konusunda da tamamen haksızsınız, keşke bu ülkede korsan bitene kadar her bilgisayar kontrol edilse. Anca şirketleri basarlar korsan Photoshop kullanmaktan dolayı. Bu arada sizi eleştiriyorum fakat benim de hatırı sayılır şekilde oynamış olduğum korsan oyunlar var fakat bunu savunma gibi bir hata yapmıyorum.

Öncelikle tartışma yaratmak istemiyorum. Bana göre pasta ile oyun çok ayrı bir şey. Şöyle düşünün canınız pasta çok çekiyor ve biri o pastayı alıyor ve onu bedava yapıyor. 2 seçenek var ya tarifin sahibinden parayla yiyeceksin. Ya da tarifi çalıp bedava yapandan yiyeceksin. Bende bedava yiyiyorum.

Öncelikle tartışma yaratmak istemiyorum. Bana göre pasta ile oyun çok ayrı bir şey. Şöyle düşünün canınız pasta çok çekiyor ve biri o pastayı alıyor ve onu bedava yapıyor. 2 seçenek var ya tarifin sahibinden parayla yiyeceksin. Ya da tarifi çalıp bedava yapandan yiyeceksin. Bende bedava yiyiyorum.
Tarifi çalıp bedava yapan malzemeleri de asıl sahibinden çalıyor. Olay bu zaten. Siz sadece tarifi bedavaya almıyorsunuz, normalde parayla satılan malzemeleri de bedavaya alıyorsunuz. Siz bana bir pastayı çalmadan tamamen bedavaya alma yolunu söyleyin ben de sizinle beraber korsanı savunmaya başlayacağım.

Yıllardır konuşulan bir mevzu. Sanmıyorum. Hatta yapımcılar bile istiyor olabilir bitmemesini.

Ben; kırılamayacak oyun yoktur, kırılmayan oyun vardır diyorum.

Tarifi çalıp bedava yapan malzemeleri de asıl sahibinden çalıyor. Olay bu zaten. Siz sadece tarifi bedavaya almıyorsunuz, normalde parayla satılan malzemeleri de bedavaya alıyorsunuz. Siz bana bir pastayı çalmadan tamamen bedavaya alma yolunu söyleyin ben de sizinle beraber korsanı savunmaya başlayacağım.

Böyle düşün. Çalan kişi alırken parasını ödeyerek alıyor hem malzemeyi hem de tarifi. Sonra yeniden yapıp bedavaya sunuyor. Sizin mantıkla düşünürsek GTX serisi bir kartı biri alıyor ve bedava yapıyor. NVIDIA sitesi ise 2000 TL satıyor. Siz gidip ben bedavayı alsam NVIDIA para kaybedecek diyorsunuz ve NVIDIA sitesinden alıyorsunuz.

Böyle düşün. Çalan kişi alırken parasını ödeyerek alıyor hem malzemeyi hem de tarifi. Sonra yeniden yapıp bedavaya sunuyor. Sizin mantıkla düşünürsek GTX serisi bir kartı biri alıyor ve bedava yapıyor. NVIDIA sitesi ise 2000 TL satıyor. Siz gidip ben bedavayı alsam NVIDIA para kaybedecek diyorsunuz ve NVIDIA sitesinden alıyorsunuz.
Parasını ödeyerek sadece bir pasta alabilirsiniz, o pastayı milyonlarca kişiye 1 pasta o pastayı başka malzeme almadan dağıtamazsınız bayım... Bu arada GTX kartları bedava yapacak babayiğit varsa ben onun ihtiyacı olan tüm malzemeleri toplamasında yardımcı olurum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı