Korsan oyun performansı etkiliyor mu?

İşletim sistemi
Windows 10
Bir keresinde basit bir oyunu korsan olarak Dell bilgisayarımla oynamaya çalışmıştım. O zamanlar Steam falan yoktu bende. Steam'in varlığını bilmiyordum yani. O oyunu açınca bilgisayar 80 derece olurdu ve kasardı. Sonra Steam'i keşfedip o oyunu satın aldım. Bir de baktım 50 dereceyi geçmiyor. O günden beri korsan oyun oynamadım zaten.

Şunu çok iyi anladım. Hiçbir şey ücretsiz değildir. Bir şey ücretsiz olduğunu iddia ediyorsa o zaman ürün siz oluyorsunuz.
Aynı bundan. Taratınca da virüs çıkmaz. Hadi inan inanıyorsan.

Performans düşürmez de bazen güncel olmadıkları için buglar, kaplama hataları falan olabiliyor.
En güncel sürüm hocam kontrol ettim. Bu arada arkadaşlar MSAA ve Reflection MSAA ayarını adamla aynı seviyeye çektim. FPS 115 oldu. Ama hala tam olarak adamla aynı değil :D Benim RAM 3200 MHz adamın RAM 3600 MHz o etkileyebilir mi?

En güncel sürüm hocam kontrol ettim. Bu arada arkadaşlar MSAA ve Reflection MSAA ayarını adamla aynı seviyeye çektim. FPS 115 oldu. Ama hala tam olarak adamla aynı değil :D Benim RAM 3200 MHz adamın RAM 3600 MHz o etkileyebilir mi?
Minik bir OC olabilir, sisteminizi arkada yoran adamın kullanmadığı bir yazılım olabilir, donanımınızın canı istemiyor olabilir.
RAM frekansı da fazlasıyla etkileyebilir. RAM kanal sayısı da etkiler. Anakart da etkiler.
Tamı tamına aynı değer çıkmaz.

Korsan oyunlarda Denuvo vb. şeyler olmadığı için bazen daha fazla FPS bile alabilirsin. Bence senin sistemde sorun var veya grafik ayarları farklı.
Hocam 2 tane grafik ayarı farklıymış MSAA ve Reflection MSAA. Onları aynı seviyeye çektim 115 FPS'e çıktı altına düşmüyor. Sistemimde nasıl bir sorun olabilir hocam? Bunu nasıl anlarım? Çünkü tüm sürücüler ve işletim sistemi güncel yani.

Minik bir OC olabilir, sisteminizi arkada yoran adamın kullanmadığı bir yazılım olabilir, donanımınızın canı istemiyor olabilir.
RAM frekansı da fazlasıyla etkileyebilir. RAM kanal sayısı da etkiler. Anakart da etkiler.
Tamı tamına aynı değer çıkmaz.
Hocam grafik ayarları tamı tamına aynı olunca adamla 15-20 FPS farkım kaldı. Sanırım o 15-20 FPS farkı da saydığınız şeyler yapıyor. Adamın anakart benimkinden iyi.

Hocam 2 tane grafik ayarı farklıymış MSAA ve reflection MSAA. Onları aynı seviyeye çektim 115 FPS'e çıktı altına düşmüyor. Sistemimde nasıl bir sorun olabilir hocam? Bunu nasıl anlarım? Çünkü tüm sürücüler ve işletim sistemi güncel yani.

Dostum sisteminde bir sorun yok, anakartın adamınkinden farklı video 1 yıl önce çekilmiş, o zamanda gelen driver güncellemeleri, oyun güncellemeleri hepsi FPS'ini etkileyebilir. Rahat ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı