Korsan oyun vs orijinal oyun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alım gücü kadar 100 TL 120 TL arası yapmıyorsa korsan oynanır daha çok kaybeder.

Şu CP2077'deki "İstiklal g*tlerdedir" olayından sonra gönüllü çevirmenler daha dikkatli çevirmeye baslayacaklar ve daha zahmetli olacaktir. Fazla zahmet= daha fazla para.

İyi ben de vermek zorunda değilim 2 Türk'ün eline 2 bin dolar sıkıştırıp çevir şu altyazıyı dese adamlar gözü kapalı çevirir ne karşılamaz.
O iş öyle olmuyor işte. Ufak bir firmaysan bu şekilde daha uyguna yaptırırsın ama işin yapılması gereken lisanslama mecburiyeti için global bir şirket özel hizmet almak zorunda. Bütün çevirilerin kontrol edilmesi, bölgesel olarak da o çevirinin kültürel/anlamsal bir sorun çıkarmayacağından emin olmaları lazım. Çeviride yapılan basit bir hata ya da saçma bir espri (Cyberpunk'taki espri gibi) şirketin ardından patlıyor bu hizmeti almazsa. Bunu yaptığı zaman büyük oranda hukuki sorumluluğundan kurtuluyor, bir yaptırıma kendisi değil işini iyi yapmaması durumunda lisanslı çeviri yapan şirket uğruyor.

Bir metni Google'da çevirip insanlara sunar isen telif yiyorsun ve o metin kapanıyor. Senin dediğin gibi bir türk çeviri yapacak ise İngilizceyi ana dili gibi bilmesi gerekir.
eee tamam dolu var her yerde

Ya kardeşim bu oyun her dile çeviriliyor benim dilime gelince mi zorlaşıyor almıyorum o zaman yapsın alalım.

Eee tamam dolu var her yerde

Dolu yok. Üstteki hocamın dediği gibi küçük bir hatadan bile en kotu şeyler olabiliyor. Zaten normalde çeviri yapmak için firmalar para yatırıyor bazı şeylere. Ayrıca oyun Türkçe olsa yine insanlar korsan indireceği için firma zarara geçiyor.

Eee tamam dolu var her yerde.

Ya kardeşim bu oyun her dile çeviriliyor benim dilime gelince mi zorlaşıyor almıyorum o zaman yapsın alalım.

İyi ki de yapmıyorlar. Sizin gibiler böyle kıvranınca daha çok hoşuma gidiyor. Yıl olmuş 2021 halen daha oyunları anlayacak ingilizcen yoksa oyun falan oynama, gelip burada ağlamaya devam et.

Soruya gelecek olursak kullanıyorum korsan ama çok az. 100 TL altı her oyunu alırım ama üstü zor. Cidden oyunu oynamak istiyorsam ve alamıyorsam korsan alırım maalesef ama dediğim gibi 100 TL üstü ve az korsan oyunum var zaten. Ama elimden geldikçe alırım oyun, orijinal gibisi yok.

Türkçe dil varsa o oyunda korsan indirmem. Fakat Ubisoft ve EA gibi paragöz firmalara asla para vermem oynamam bile zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…