Korsan oyuna karşı olup yazılımları korsan kullanmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim orjinal çünkü bedava gelmişti. [emoji13]

Çünkü yazılımlar oyunlardan daha pahalı birşey.
Bi Adobe Premier lisanslı kaç kişide vardır.

Bir oyunun multiplayer özelliği varsa, illaki satın alacaktır korsancı kitle.

Siz ne sanıyordunuz? Windows ve oyunlar orijinal ama WinRAR ve benzeri programları orijinal kullanan yok. Çok uzun zamandan beri söylüyorum bunu zaten. Windows'u orijinal kullanmazsan bir sürü sorun ile ilgili konu açarsın. Orijinal oyun kullanmazsan online hiç oynayamazsın ve sürekli sorunları çözmekle uğraşırsın. Ama ben WinRAR sorun çıkartıyor gibi konu açan hiç görmedim.:LOL:

Windows lisansı ulaşılabilir ama Adobe uygulamaları çoğu insan için çok abartı fiyatlara satılıyor. Bunun dışında bazı firmalar öğrenci olduğumuzu kanıtlayınca 4-5 senelik lisans veriyorlar. Bu durumda tek lisans sorunu yaşadığım program Adobe programları. Mecbur bırakmasalar ve uygun bir lisans seçeneği olsa onu da satın alırdım. Bunları bahane edip komple korsan kullanmak mantıksız olur. Elinizden geldiğince bir şeye karşılığını vermek lazım.

Param varsa orjinalini alırım. Fakat param yoksa korsan indirir geçerim. Tabi fiyata göre değişir. Eğer fiyat çok uçuk değilse param olmasa bile korsan kullanmam. Fakat çok uçuksa ve param yoksa indiririm korsanı keyfime bakarım.

Yalan yok bir tek windows 10 a 600 liraya aldım onun dışında oyunlarımı steamden alıyorum ama idm ve winrar gibi programları korsan kullanıyorum.

Ben forumda korsan oyun oynamayıp, korsan oyun oynayan insanlara laf atan emekçi kardeşlerime söylüyorum bunu. Korsan oyun oynamıyorsun ama Windows, Photoshop gibi pahalı yazılımları korsan kullanıyorsun bu nasıl iş.
Ben windowsu ve oyunları orijinal alıyorum. Elimden geldiğince üreten kişiye katkı sağlamaya çalışıyorum fakat programlar alınabilir düzeyde olmadıklarından ve bütçemiz yetmediğinden, maalesef korsan olarak kullanmak zorunda kalıyoruz. Fakat senin korsan oyun oynuyor dediğin kişiler bütün oyunları korsan oynayıp, oyuna para vermeyi enayilik olarak gören kişilerden oluşuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı