"Korsan oyunlarda virüs var." algısı

• Konuyu başlatan AB7SS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 64
  • Görüntüleme 11B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adı üstünde korsan hiçbir zaman virüs yemeyeceğimiz anlamına gelmez. Belki en güvenilir sitede bile %100 virüs yoktur diyemeyiz.

Yaklaşık 2 senedir korsan hiçbir şey indirmiyorum. Sonuçta ortada bir hırsızlık var ve "Neden bana bedava sunsun ki ?" diye kendime sorup her ne kadar konuda fazla bilgim olmasa da kendimce cevaplar verip korsan kullanmıyorum. Kendinizi kandırmayın korsan oyunların coğu virüslüdür son zamanlarda patlama yaşayan WD den bulaşan miner gibi. "Kardeşim al oyna ama bende arka planda biraz senin bilgisarın ile oynayayım." demektir korsan oyun :D Temiz korsan oyunlar var denmiş ama nedense ben buna inanmıyorum, inanamıyorum anksiyetem var bu konuda biraz, dediğim gibi aşırı derecede bir bilgim yok ama güvenemiyorum. Alan memnun veren memnun kolay gelsin. Param varsa oynarım yoksa oynamam steamde 10 tane oyunum var idare ediyoruz onlarla :D

Ya arkadaşlar konu çok sapmış. Korsan tabi ki güzel bir şey değil parası olan orijinal alsın. Ben korsanı desteklemiyorum ama bazı oyunlara da paramız yetmiyor.
Tamam sonuca vardım. Korsan oyunları bilinmeyen sitelerden indirirsek virüs kaparız ve korsan oyun emek hırsızlığıdır. Bir moderatör konuyu kilitlerse iyi olur.

Son düzenleme:
2. paragrafta beni gerçekten çok iyi özetlemişsiniz, tebrik ederim ironi değil bu arada, fakat benim tezimi çürütmeniz gerçekten çok zor olacak. Şimdi peki o arabayı hiç alamayacak evsiz birisini düşünün, bu adam bu arabayı çaldı, üretici ne kaybetti? Hiçbir şey, çünkü o adam o arabayı alacak parayı hiçbir zaman bulamayacak, yapımcı da bir şey kaybetmeyecek. He eğer parası olup da crack yapıyorsa ona bir şey diyemem.
Dostum bak ben seninle laf yetiştirme yarışmasına girme gibi bir şeye bulaşmayı hiç düşünmüyorum. Amacım sadece size güzel olanı anlatmaya çalışmaktı. Ben şimdi sana cevap vereceğim, sen de vereceksin ve bu alıp başına sonsuza kadar gidecek zira ikimizden biri tezlerimizi mantık çerçevesinde çürütse bile ben ikimizin de kabulleneceğini zannetmiyorum. Felsefi tartışmalarda da kazanan her zaman haklı olan olmuyor malesef. Ayrıca buna vaktim de yok. Emin olun kendinizi zorlarsanız ''beyaz'' bir duvarın siyah olduğunu bile kanıtlarsınız.

Sorunuzun cevabına gelirse, araba çaldıkça oraya yeniden araba geldiği konusu üzerinden gidiyoruz değil mi? Öyleyse ben zaten cevabını vermiştim. Üretici buradan zarar görür çünkü eğer araba çalındığında yerine yenisi geliyorsa -daha önce de dediğim gibi- para veren insanların sayısı azalır. Mesela 100 kişi alacaksa 50 kişi alır. İnsanlar sizin gibi düşünürler, madem yerine yenisi geliyorsa neden para veriyim? Bu yüzden parayla satılanların sayısı azalır.

Çalan kişi tarafından bakacak olursak, evsiz bir kişi bu arabayı hak etmeden almış olur. Bu kadar basit, daha zorlarsanız neler çıkar buradan...
çünkü o adam o arabayı alacak parayı hiçbir zaman bulamayacak.
Her insan her şeye sahip olacak diye bir kaide yoktur. Evsiz olması, fakir olması o insanın diğer zengin insanlarla aynı şartlarda yaşamasını zorunlu kılmaz.
Bu dediğiniz bana başkasının elindeki oyuncak arabayı görüp ''benim neden öyle güzel arabam yok anne?'' diyen küçük bir çocuğu hatırlatır sadece.

Daha verilecek 1000 tane örneğim vardır, eminim sizin de vardır ama kendimize saklasak iyi olur çünkü bu tartışmadan bir şey çıkmayacağı belli. Ben büyük ihtimalle size daha cevap vermeyeceğim. Bu konuya da sadece birisiyle tartışmak için geldiğinizi düşünüyorum.

@Nieagerams Dediklerine sonuna kadar katılıyorum da korsan kullanıyor diye psikolojik hastası yaptın adamı. 😂 Ya da ben psikoloğa gitmeni öneririm yerini anlayamadım. Konudan çok alakasız olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı