"Korsan oyunlarda virüs var." algısı

• Konuyu başlatan AB7SS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 64
  • Görüntüleme 11B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Korsan oyun indirmek ve oynamak belli bir bilgi birkimi gerekitirmekte. Bunu bilmeyen kullanıcıların virüs yemesi gayet kolay.

Burada sürekli WinRAR şifresini nasıl açarım konuları açılırdı bir ara. Hala açılır mı bilmem. Bilgisiz kullanıcıya "oyun" diye içinde alakasız bir dosyayı şifreleyip ver, uğraşsın dursun günlerce şifreyi açmak için...

Scene grupları oyunlara virüs koymuyor. Ben görmedim bugüne kadar en azından. Ama bu grupların resmi sitesi gibi takılan çöplüklerden virüs yiyebilir kullanıcılar.

Özetle korsan "release"lerde virüs görmedim ama bunu alıp "repack" diye dağıtılan sürümlerde virüs olabiliyor. Her zaman kendini uyanık zannedip daha küçük dosya indireyim kafasındakkiler bir güzel virüs yiyor.

Uzun konu yav. Üstüne bir saat sohbet ederim.

Belki yeni bir kafa ayarı gelir? Özledik kafa ayarlarını.

Belki yeni bir kafa ayarı gelir? Özledik kafa ayarlarını.

Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün korsana destek vermiyoruz diyip tüm Repack'çileri ve Cracker'ları en ufak ayrıntısıyla ezbere bildiklerini öğrendiğim seri. Keşke devam etse. Recep Baltaş'ın ergenlikten çıkamamış sesiyle bile güzel oluyordu. Şimdi sesi de oturduğu için dinlemek yarı işkence değil tam bir keyif.

Benim param olduğu sürece orijinal almaya çalışırım ama bazen de korsana başvurmak zorunda kalabiliyoruz maalesef. En son indirdiğim Dragon Quest Builders 2 de buna bir örnek. Oyuna param yetmiyor arkadaş şimdilik, 289 lira nedir ya?
Virüs konusuna gelirsek, eğer her gördüğünüze bulduğunuza tıklar, reklamlardan indirirseniz Korona da bulaşır eve eskort bile gelir.

Çokta bilgi gerektirmiyor açıkçası, şimdi ban yerim diye korkuyorum o yüzden sitenin ismini vermeyeceğim. Magnete tıklıyorsun, direk başlatıyor indirmeyi, boyutuda küçük.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı