Korsan oyunların sisteminize zararları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu maddelerde yanlış bir şey varsa çıkar göster.
Dostum mesele maddeler içerisinde yanlış bir kısım olması değil, öyle bir başlık atmışsın ki insan yeni bilgiler öğrenme beklentisiyle konuya giriyor. Şahsen ben sistemimde nasıl zararlar oluşuyor, korsan oyunlar uzun vadeli ve kısa vadeli olarak hangi açılardan beni zarara sokuyor onu öğrenmek beklentisiyle girdim. Karşıma çıkan; ilkokul çocuğu tarafından yazılmış kompozisyon çalışması gibi madde madde yok efendim bilgisayara virüs bulaşabilir, emek hırsızlığı falan filan. Beşinci madde ayrı bir komik zaten, sanki korsanın çok umursandığı bir ülkede yaşıyoruz da insanlar bu işleri gizli saklı yapıyor gibi yazmışsın. Şu ülkede korsan film/oyun indirdiği için başı belaya giren tek bir insan bile olduğundan şüpheliyim.

Dostum mesele maddeler içerisinde yanlış bir kısım olması değil, öyle bir başlık atmışsın ki insan yeni bilgiler öğrenme beklentisiyle konuya giriyor. Şahsen ben sistemimde nasıl zararlar oluşuyor, korsan oyunlar uzun vadeli ve kısa vadeli olarak hangi açılardan beni zarara sokuyor onu öğrenmek beklentisiyle girdim. Karşıma çıkan; ilkokul çocuğu tarafından yazılmış kompozisyon çalışması gibi madde madde yok efendim bilgisayara virüs bulaşabilir, emek hırsızlığı falan filan. Beşinci madde ayrı bir komik zaten, sanki korsanın çok umursandığı bir ülkede yaşıyoruz da insanlar bu işleri gizli saklı yapıyor gibi yazmışsın. Şu ülkede korsan film/oyun indirdiği için başı belaya giren tek bir insan bile olduğundan şüpheliyim.

Dediğim gibi konu biraz saptı ama başlığı değiştiremedim.

1- Korsan indirdiğiniz oyunun virüslü olmama ihtimali yoktur.

2- Sisteminizi kullanılamaz hale getirecek kadar tehlikeli virüsler olabilir.

3-
Online özelliklere erişemezsiniz.

4- Yapımcının emeğini çalarsınız.

5- Korsan indirdiğiniz ürün yasal değildir, dolayısıyla başınız derde girebilir.
Ya şu "emek çal" olayınız sıktı artık, korsan indirilen %90 oyunun yapımcı şirketi zengin zaten benim vermediğim 50 dolar ile mi fakir olacak? Adamlar biliniyor zaten ne emek çalması oyunu çalıp kendim yaptım gibi mi gösteriyorum? Adamlar korsan yüzünden zarara girse gider bir ekip tutar korsan paylaşıldığı an telifler adamı zaten size mi düştü adamların hakkını savunmak?

10 sene önce orijinal oyun diye bi kavram bilmiyorduk ki, dvd dükkanlarından aldığımız 5tl lik oyunların hepsi orijinaldi bizim için. Ayrıca nasıl başımız belaya girecek tam olarak?

Yurt dışında falan yaşıyorsunuz sanırım. Kimse bir oyuna 150 200 TL vermez.

a şu "emek çal" olayınız sıktı artık, korsan indirilen %90 oyunun yapımcı şirketi zengin zaten benim vermediğim 50 dolar ile mi fakir olacak? Adamlar biliniyor zaten ne emek çalması oyunu çalıp kendim yaptım gibi mi gösteriyorum? Adamlar korsan yüzünden zarara girse gider bir ekip tutar korsan paylaşıldığı an telifler adamı zaten size mi düştü adamların hakkını savunmak?
Bir gün inş bir iş kurarsın ve emeğin çalınır da oturur ağlarsın ne deyim :) ozaman bu yazını tekrar oku

Bir gün inş bir iş kurarsın ve emeğin çalınır da oturur ağlarsın ne deyim :) ozaman bu yazını tekrar oku
Ya kardeşim, bi ara Discord'da yazılım satıyordum zaten. Büyük sunucular çalmıştı yazılımı atmıştım telifimi kapanmıştı kos koca aktif kanal, koskoca firma bunu yapamayacak mı sanıyorsunuz anlamıyorum. 10 tane 50 dolarlık oyuna vereceğin para 3050-3060 sistem parası ediyor. Asgari ücretin bile üstü 10 tane 50 dolarlık oyun ne anlatıyorsun? Adam korsan istemiyor olsa oyunu yayınlarken oyunu kendi sitenizde yayınlarsanız dava açarım der kaç kişi yapabilecek o zaman?

Son düzenleme:
Ya kardeşim, bir ara Discord'da yazılım satıyordum zaten. Büyük sunucular çalmıştı yazılımı atmıştım telifimi kapanmıştı kos koca aktif kanal, koskoca firma bunu yapamayacak mı sanıyorsunuz anlamıyorum. 10 tane 50 dolarlık oyuna vereceğin para 1 3050-3060 sistem parası ediyor. Asgari ücretin bile üstü 10 tane 50 dolarlık oyun ne anlatıyorsun? Adam korsan istemiyor olsa oyunu yayınlarken oyunu kendi sitenizde yayınlarsanız dava açarım der kaç kişi yapabilecek o zaman?

Aynen kanka aynen adam aylarca uğraşıp emek verip işçi çalıştırıp ev geçindirip bir şeylerden kısarak gece gündüz oyun yapıyor ama unutmuş. Ya öyle bir yazı yazmayı kızma onlara, geri zekalı çünkü bu adamlar. Oyunumun korsanını da yapsınlar, yazık. Oynasınlar demişler toplanıp aynen bro aynen :D:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı