Korsan oyunların yüzde kaçı virüslü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@M_GODFATHER_A Eğerki işi bilmeyen biriysen zaten her şekilde senin için %100'dür.

Buradaki asıl etmen nereden indireceğini bilmek daha önceden kullandığım korsan oyunlarda en fazla 1 ya da 2 kez virüs yedim onun dışında çok korsan kullandım ama virüs yemedim.

Kıran ekibe bağlı. NoSteaM, The_Duck1, MPC-G/EAC-G, FARTMED-DARKMED ,ZLOfenix gibi ekiplerden kesinlikle bir şey indirilmemesi gerek. Aynı şekilde Repack olarak da, Qoob veya Seyter Repacks ekibinden uzak durulmalı.
Diğerlerine gelirsek:
Scene ekiplerinde ise ( CODEX, PARADOX, ViTALiTY, DEViANCE, RAZOR, RELOADED, SKIDROW, CPY) gibi ekipler en güvenlileri. P2P ekiplerinde ise T0X1C, Voksi, ALI123 ve LOOTBOX gibi ekipler güvenli.

Zamanında çok korsan kullandım. Hiç virüse rastlamadım.

%67,948300383838274819823708164
.

Fakat burada asıl önemli konu crack'in virüslü olup olmamsı değil beleş oyun diye verilen yalan linkler.
Crack ile inen reklam virüsleri, adfly tarzı yerlere yönlendirerek yanlış şeyler indirme ve bu tarz yönlendirmelerde çıkan "Ayça22 kamera açtı, Norton'un lisansı bitti, buradan yenileyin" tarzı pop up'lar vs.
Yani böyle düşünürsek sıradan bir insanın herhangi bir crack/torrent sitesinden virüs kapma olasılığı %90'ın üstü olacaktır tahminimle.

Ekran kartı kullanımı boşta bile yüksek olursa kullanılıyor olabilir. Tüm bilgisayar kaynakları da buna dahildir. Malwarebytes ve Kaspersky indirilip taratılması, sistemden silinmesi ya da format atılması gerekir.
Boşta %10 felan Google açınca %20 %30 normal mi?

Kıran ekibe bağlı. NoSteaM, The_Duck1, MPC-G/EAC-G, FARTMED-DARKMED ,ZLOfenix gibi ekiplerden kesinlikle bir şey indirilmemesi gerek. Aynı şekilde Repack olarak da, Qoob veya Seyter Repacks ekibinden uzak durulmalı.
Diğerlerine gelirsek:
Scene ekiplerinde ise ( CODEX, PARADOX, ViTALiTY, DEViANCE, RAZOR, RELOADED, SKIDROW, CPY) gibi ekipler en güvenlileri. P2P ekiplerinde ise T0X1C, Voksi, ALI123 ve LOOTBOX gibi ekipler güvenli.
Şahsen buna katılıyorum. Kıran ekibe ve indirilen siteye bağlı. Dikkatli bir kullaniciysaniz ve güvenilir yerlerden indirdiyseniz virüs yemezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı