Korsan oyunu indirdikten sonra virüs bulaşmadı

• Konuyu başlatan rixon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 3B
Hiçbir Warez grubu güzel yüzün için kırmıyor o programları / oyunları.
Bilgisayarına zarar verecek bir virüs sokmuş mudur bilemem ancak sana %100 garantisini verebilirim ki bir zombi networkünün zombisi oldun. 😉
Bedavaya yaptıklarını sana düşündüren nedir? EMPRESS kıracağı sonraki oyunu yapılan bağışlarla seçiyor mesela ücretsiz yapmıyorlar. Hepsi öyle ya da böyle bağış alıyor.

Güncel korsan oyunlarda (hogwarts legacy mesela) güncel antivirüs programlarının algılayamayacağı zararlılar olabileceğini düşünüyorum.

Virüs taraması yapmak en doğrusu olacaktır.

Virüs taraması yaptırın yine de.

Kaspersky veya Malwarebytes ile taratın.

Malwarebytes taraması yapmanızı tavsiye ederim.

Dostum kesinlikle desteklemiyorum ancak cidden güvendiğin yerden indirirsen hiçbir şey olmuyor. Ben 100'ün üzerinde korsan yazılım ve oyun indirmisimdir. Neredeyse her antivirüsle tarattım hiçbir şey çıkmadı. ESET, Kaspersky, Avast vs.

Hocam tarayın bence.

Bilgisayar topladığımdan beri format atmadım. Görev yöneticisine baktığıma sapsağlam görünüyor, hizmetleri baktım oda bir şey yok. Çok RAM yiyor diye anti virüs indirmedim, Windows defneder kullanıyorum.

Hangi siteden indirdiniz? Arkadaş soruyorda :)

Ban yerim, paylaşmıyorum.

Bedavaya yaptıklarını sana düşündüren nedir? EMPRESS kıracağı sonraki oyunu yapılan bağışlarla seçiyor mesela ücretsiz yapmıyorlar. Hepsi öyle ya da böyle bağış alıyor.
Sen öyle düşünebilirsin dostum.
Ben korsan oyun oynamıyorum. Oynayanlar da bu riski alırlar ya da almazlar onların derdi. Sonuçta kendi bilgisayarını zombi bilgisayar olması o kişiye, eğer sadece oyun oynuyorsa, fazla risk yüklemez. Ama ben oyun oynadığım bilgisayarda iş de yapıyorum. O riski alamam.

Bunun dışında "zombi bilgisayar" konusunda belli bir miktar bilgim var. O nedenle sana tekrar edeyim, en masum crack bile bilgisayararını en azından "zombi yapar". Ha yukarıda dediğim gibi zombi olmak senin için tolere edilebilirse, sonuçta ayda yılda 1-2 defa bir ip''ye ping atacaksın.
😉

Artılar ve eksiler kişiseldir. Ben hem ahlaki olrak crack kullanmayı doğru bulmuyorum hem de benim bilgisayarımı, minimal de olsa, güvenliğini tehlikeye atacak bir lüksüm yok. Bunun dışında bilgisayar oyunlarına rahatlıklar para verebilecek bir gelirim var. O nedenle bu konu tamamiyle kişiseldir. Ben sadece bilgilendirme yaptım.

Bir de burada; "Crack doğru değildr ve risklidir" dendiğinde neden tepki çekiyor?Crack yaparsın ya da yapmasın, zamanında okurken bende bir sürü crack oyun ve program kullandım şuanda para kazanıyorum ve crack kullanmıyorum. Ama bu belirttiğimde tepki gelmesi bana çok komik ve ironik geliyor. Neyse....

Hocam o bilindik yerse sorun olmaz. Her korsanda virüs olacak diye bir şey yok. Hem zaten eğer dikkatli indirdiyseniz bir şey olmaz. Virüs taraması yaptırmanızı önermiyorum oyunun korsan dosyaları bozulabilir. Ama çok şüpheye düşerseniz yaptırın.

Sen öyle düşünebilirsin dostum.
Ben korsan oyun oynamıyorum. Oynayanlar da bu riski alırlar ya da almazlar onların derdi. Sonuçta kendi bilgisayarını zombi bilgisayar olması o kişiye, eğer sadece oyun oynuyorsa, fazla risk yüklemez. Ama ben oyun oynadığım bilgisayarda iş de yapıyorum. O riski alamam.

Bunun dışında "zombi bilgisayar" konusunda belli bir miktar bilgim var. O nedenle sana tekrar edeyim, en masum crack bile bilgisayararını en azından "zombi yapar". Ha yukarıda dediğim gibi zombi olmak senin için tolere edilebilirse, sonuçta ayda yılda 1-2 defa bir ip''ye ping atacaksın.
😉

Artılar ve eksiler kişiseldir. Ben hem ahlaki olrak crack kullanmayı doğru bulmuyorum hem de benim bilgisayarımı, minimal de olsa, güvenliğini tehlikeye atacak bir lüksüm yok. Bunun dışında bilgisayar oyunlarına rahatlıklar para verebilecek bir gelirim var. O nedenle bu konu tamamiyle kişiseldir. Ben sadece bilgilendirme yaptım.

Bir de burada; "Crack doğru değildr ve risklidir" dendiğinde neden tepki çekiyor?Crack yaparsın ya da yapmasın, zamanında okurken bende bir sürü crack oyun ve program kullandım şuanda para kazanıyorum ve crack kullanmıyorum. Ama bu belirttiğimde tepki gelmesi bana çok komik ve ironik geliyor. Neyse....
Ben de korsan kullanmıyorum, her şeyimi orijinal alıyorum ama çıkıp da "korsan kullanırsanız bilgisayarınız yanar" gibi saçma sapan cümleler kurmuyorum. Çünkü öyle bir şey yok, nereden indireceğini bildiğin sürece korsan kullanımın hiçbir zararı yok. Ayrıca bir zeki sen değilsin dostum, crack yapan birisi yaptığı crack'in içine zararlı bir yazılım koysa bu er ya da geç fark edilir zaten. Belki günlük kullanıcı bunu anlayamaz ama dünyada sadece günlük kullanıcı yok, zamanında bunu yapmaya çalışıp yakalanan çok korsan grubu oldu zaten, bknz:

Yani öyle crack'in içine envai çeşit virüs sokayım da millet de indirsin durumu yok, bu şekilde herkesi kandıramazsın çıkar bir babayiğit ortaya çıkarır foyanı senin. Crack'ı yapan adam tersine mühendislik biliyor başka kimse bilmiyor mu sanıyorsun :D

Başka kim ne tepki, neden verdi umurumda değil. Benim sana verdiğim tepki korsan kullanım virüstür dediğin için, öyle bir şey yok. Gider vallavirusyokindir.com'dan indirirsen tabii virüs bulaşır.

Yeni konular

Geri
Yukarı