"Korsana neden karşısınız?" tarzı konular yasaklansın

Bu konuyu duyar kasmak için değil kaostan beslenen bir insan olduğum için o konuların beni içine çekmesinden dolayı açtım.
Sana değil arkadaşa verdim o cevabı zaten. Sen de rahatsız olmana rağmen o konulara tıklıyorsan kendini kontrol etmeyi öğrenmelisin. Birkaç kişi sevmiyor diye bir şeyin yasaklanması saçma olurdu. Ben ya da sen sevmiyor olabiliriz ama bizim dışımızdaki çoğunluk seviyor olabilir. Farklı bir çözüm olarak da böyle konular açanları göz ardı edebilirsin.

Neden duyar kastığına mana veremedim. İç savaş demişsin bir de, aynı şey mi? Bu dünya hepimizin ama bu forum sana ait değil, endişelenmene gerek yok. Hayatınızın merkezi olarak görmeyi bırakın şurayı artık. O konulara girme bitti gitti.

Ya da her şeye duyar kas 😎🤠

Bu forum bana ait değil ama bir yerde sonuçlanmayacak şekilde boş yere bir kargaşa tarzı konuşmalar çıkıyorsa önlemek isterim. Durduk yere milletin niye morali bozulsun veya atışsınlar? Hem bir müslüman bir müslümana yardım eder bu bir dini görevimiz temele bakarsak. Ama şu an kimse din falan dinlemiyor zaten. Sadece ben duyar kasıyorum o kadar.

Hocam canı sıkılıyor bazısının sarıyor yoksa bu konu oyunlar olduğu sürece devam edecek şahsen sıkılıp saygı çerçevesin de tartışmak için katılıyorum .

Forumda bu tarz konular düzenli olarak açılıyor ve insanlar kendi fikirlerini söylüyor ama her seferinde bu konuların içi savaş alanına dönüyor. Mesaj atan herkes kendince haklı kimse korsan kullanmanın iyi ya da kötü olduğunu kabul etmiyor. Konu açıldığında kim ne düşünüyorsa kapandığında da aynı şeyi düşünüyor. Kısacası bu konular insanları birbine düşürmekten başka bir işe yaramıyor. Bu yüzden artık daha fazla açılmamalı.
Herkes kurallara uyarak istediği konuyu açabilir. Senin bu konuyu açman bile bir ceza sebebi.

Bu forum bana ait değil ama bir yerde sonuçlanmayacak şekilde boş yere bir kargaşa tarzı konuşmalar çıkıyorsa önlemek isterim. Durduk yere milletin niye morali bozulsun veya atışsınlar? Hem bir müslüman bir müslümana yardım eder bu bir dini görevimiz temele bakarsak. Ama şu an kimse din falan dinlemiyor zaten. Sadece ben duyar kasıyorum o kadar.
O müslümanlar yardımlaşma konularında birbirine yardım ediyorlar zaten. Ama tartışma konularında insanlar isterse savaşır isterse de sevişir, kimseyi de alakadar etmez. Burası forum, ucu açık ve geniş. Bu uç kurallarla daraltılabilir ama hiçbir zaman sınır getirilemez. O yüzden boş ver gitsin.

Geri
Yukarı