Valorant vs CS:GO tarzı konular neden çok tartışılıyor?

Yine ilk kıvılcımı ateşliyorsunuz. Sonra Valorant oynayanlar neden böyle. Şimdi sende başlama "yog çiski film grafikli oyun mu oynacaz ya" diye.(yazım hataları bilerek yapılmıştır.)
Çizgi film muhabbeti de çok saçma bir muhabbet mesela. 70 TL'ye çıkan PUBG'ye rakip olarak çıkan Fortnite da basit grafikli bir oyun, ama çok daha ünlendi ve muhtemelen daha çok para kazandı.
Her iki oyunda babamın oyunu değil. Fanatikliğe ne gerek var?
Alnından öpülesi mesaj :)
Hocam oyunlara saygı duyulduğu sürece hiç sorunum yok benim. Ben CS:GO oynayamıyorum çünkü mekanikleri benim gibi yeni oyuncular için alışması zor. Ama CS:GO oynayıp Valorant'a sürekli laf atanlara benim kızgınlığım. Pardon tekrardan.
Katılıyorum hocam, özellikle uzak mesafelerden rakibi seçebilmek Valorant'ta çok daha kolay. Aslında Valorant Shooter bazında çok kolay bir oyun, bunu da kasıtlı yapıyorlar bana kalırsa. Yetenekleri kullanmada ustalaşmanın nişan almada ustalaşmaktan daha etkili olmasını istiyorlar.

Çizgi film muhabbeti de çok saçma bir muhabbet mesela. 70 TL'ye çıkan PUBG'ye rakip olarak çıkan Fortnite da basit grafikli bir oyun, ama çok daha ünlendi ve muhtemelen daha çok para kazandı.

Alnından öpülesi mesaj :)

Katılıyorum hocam, özellikle uzak mesafelerden rakibi seçebilmek Valorant'ta çok daha kolay. Aslında Valorant shooter bazında çok kolay bir oyun, bunu da kasıtlı yapıyorlar bana kalırsa. Yetenekleri kullanmada ustalaşmanın nişan almada ustalaşmaktan daha etkili olmasını istiyorlar.

Evet hocam. Yetenek kullanımı ön planda. Aynı Fortnite'ın yapı mekaniklerinin ön planda olduğu gibi. 2018 model mimarsinanlar vardı ya.

Her iki oyunuda oynuyuyorum ve ikisi de çok güzel birbirine eşitler mesela Valorant'ta hile sistemi çok iyi CS:GO'da yok bile bu konuda CS:GO çöp CS:GO yılların oyunu oyunları hiç bilmeyen oyunlarla arası olmayan kişilerin bile CS:GO oynadığını duyarken Valorant oynuyor musun dediğimde Valorant ne diyor Valorant'ta bu konudan çöp yani her iki oyununda eksileri ve artıları var niye kavga ediyorsunuz.

Genelde Valorant tayfa açıyor böyle konuları. CS:GO oyuncuları çok nadir açıyor çünkü onlar da CS:GO'nun daha iyi olduğunu biliyor.
Neden CS:GO daha iyi ki? Yıllardır tedavüldeki haritalar olan Dust II, Mirage, Cache'te oynanan oyunlar birbirinin aynısı. Mesela Dust II'de T-Spawn'dan keskin nişancıyla atış denemeleri yapmak hala aşırı güçlü ve neredeyse hiç yetenek gerektirmiyor.
Valorant yeni yetişen ve CS:GO'nun önüne geçemeyecek bir oyun. CS:GO yılların oyunu.
Hocam Counter-Strike 20'yi aşkın senedir geliştirilen bir oyun, Valorant ise ancak 5 senedir geliştiriliyor. "CS:GO vs Valorant" tarzı konuları tartıştıracak kadar olması bile bir başarıdır. Ayrıca uzun vadede CS:GO'nun önüne neden geçemesin ki? H1Z1 ve PUBG gibi türünün ilk örneği Battle Royale oyunları da yıllardır geliştiriliyordu, ama Fortnite çıktığından beri H1Z1 öldü, PUBG de ayakta zor duruyor.

Geri
Yukarı