Koşunun faydaları

Merhaba. Boyum 1.88, kilom 64 KG. Bu boy/kilo oranı ile koşu yaparsam bana etkileri ne olur? Haftanın 5 günü yürüyüş yaparım. Öyle koşu yapmam.

Ya da şöyle sorayım: Size faydaları ne oldu acaba? Bacaklarınız güçlendi mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Merhaba. Boyum 1.88, kilom 64 KG. Bu boy/kilo oranı ile koşu yaparsam bana etkileri ne olur? Haftanın 5 günü yürüyüş yaparım. Öyle koşu yapmam.

Ya da şöyle sorayım: Size faydaları ne oldu acaba? Bacaklarınız güçlendi mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Merhaba. Koşuya başlamadan önce hayatımın son 2 yılı hiç spor yapmamış biri olarak 182 boy 86-87 kiloydum karantinada aldığım fazladan 9 kiloyu vermek ve spor yapıp daha fit bir vücuda sahip olmak için başladım. Ha bir 'de ekmeği azaltıp şekeri bıraktığımıda söylemem gerekiyor.

Bana faydaları: Kondinasyonumu mükemmel arttırdı, bacak kaslarımı çıkarttı gözle görünür şekilde, vücudum özellikle bacaklarım daha esnek nefes kontrolümü sağladım (sigarayı bıraktığım gün koşuya başladım), 86 kilodan 82'ye düştüm, vücudumda görünür şekilde fark oldu, yağlarımı erittim, stres falan kalmadı, uyku kalitemde artış oldu, daha enerjik bir haldeyim, yürümek, zıplamak ve yokuş çıkmak artık çok daha kolay, daha sağlıklı ve daha mutluyum. Arada çıkıp koşmaya üşeniyorum ama koştukça çok daha iyi hissettiğimi ve buna değeceğini kendime hatırlatıyorum. Ekmediğim gün yok. Bağımlısı oldum diyebilirim, artık koşmayınca kötü hissetmeye başladım.

Size tavsiyem: Boyunuza göre kilonuz gerçekten azmış, bence sağlıklı kilo almaya bakın. Koşmak vücudunuzu fit yapar ve yapılabilecek en basit sporlardan. Bol bol koşun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı