Çözüldü Kraken X53 soğutucu Corsair Vengeance RAM'e değer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

agei

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@agei

RAM ile üst panel arasındaki boşluğu güzel bir şekilde ölçer misin? 56mm'den küçükse sığmaz soğutucu, ki küçük gibi de duruyor sanki.
Frekanslar işlemcinin taban frekansında sabit kalıyor. Sanırım bu yüzden böyle.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    306 KB · Görüntüleme: 27
@agei

Olabilir, frekanslar arttıkça sıcaklıklar da artar. CPB açık sanırım maksimum 4.6GHz'i gördüğüne göre işlemci.

Frekanslar işlemcinin taban frekansında sabit kalıyor. Sanırım bu yüzden böyle.
Stres testi altındaki değerler mi bunlar? PBO-CPB açık mı? 51 derece olması gerekenden bile daha düşük geldi.

Ayrıca son durumda kasa içi fan ve radyatör konumlandırması nasıl? Görsel paylaşabilir misin?

Stres testi altındaki değerler mi bunlar? PBO-CPB açık mı? 51 derece olması gerekenden bile daha düşük geldi.

Ayrıca son durumda kasa içi fan ve radyatör konumlandırması nasıl? Görsel paylaşabilir misin?

CPB açık hocam anladığım kadarı ile, maksimum GHz için 4.6 diyordu.

PBO konusunda emin değilim tabii.

Radyatörü öne konumlandırdı. Pompa da şuradaki ilk resim gibiymiş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu uygulamak mantıklı geldi ancak şu anlık ses pek fazla rahatsız etmediği sürece sizin de dediğiniz gibi yapmamak daha mantıklı olacaktır.
@Sir Benjamin tekrardan merhabalar. Pompanın su boruları hangi şekilde olmalı?

CBP açık PBO auto.
Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• IMG_20211212_172535.jpg
    IMG_20211212_172535.jpg
    162,8 KB · Görüntüleme: 13
Bana biraz sakat bir pozisyon gibi geliyor borular için.
Problem olacağını sanmıyorum.

Pompadan veya borulardan kabarcık sesi geliyorsa, radyatörü borular aşağıda kalacak şekilde montajlayabilirsin.

CPB açık hocam anladığım kadarı ile, maksimum GHz için 4.6 diyordu.
Maksimum 4.6 görmüş ancak anlık olarak 3.7'de çalışıyor. O yüzden sordum.

Maksimum 4.6 görmüş ancak anlık olarak 3.7'de çalışıyor. O yüzden sordum.

Stres testlerinde sanırım genelde base clock'lar baz alınıyor. O yüzden olabilir, OC ile çıkarırız olmadı frekansları.
Radyatörü borular aşağıda kalacak şekilde montajlayabilirsin.

O şekilde bildiğim kadarı ile ömrü kısalıyor soğutucunun, o yüzden pek de taraftarı sayılmam açıkçası.

Geri
Yukarı