Kratos gerçek mi?

alitility

Hectopat
Makaleler
12
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
GoW hiç oynamadım, mitoloji hakkında da hiç araştırma yapmadım, bu karakter gerçek mi? Gerçek ise bu kadar güçlü mü? Önüne gelen tanrıyı öldürüyor çünkü, ve kel 2 metrelik bir adam nasıl devasa tanrıları öldürebiliyor?

Kratos, Yunan mitolojisinde gerçekten var fakat GoW'daki gücünün yarısına bile sahip değil. Styx'in oğlu, bildiğim kadarıyla Zeus'un hizmetkârı, hatta Prometheus hikâyesinde Prometheus'u bir taşa sabitleyen kişilerden birisi Zeus'un emriyle Kratos.

Mitolojide yeri var ancak Zeus'un oğlu ya da savaş tanrısı değil. Tanrılar arası ulak görevi gören, zeus ve olimpos tanrılarının çok sevdiği bir mitoloji kahramanı. Gerçek değil mitolojide adı böyle.

Gerçekten kastım mitoloji de geçiyor mu olaraktı, forumun espri seviyesi tekrardan midemi bulandırmaya yetti, olması gereken cevabı verenlere teşekkür ederim.

Yunan mit'inde geciyor evet fakat mitolojideki haliyle oyundaki hali arasinda daglar kadar fark var birinde tanrılari kesip bicerken mitolojide tas catlasa 2 tanri kesebilecek gucte (güçsüz demiyorum yine guclu fakat oyundaki hali çok daha güclü)

GoW hiç oynamadım, mitoloji hakkında da hiç araştırma yapmadım, bu karakter gerçek mi? Gerçek ise bu kadar güçlü mü? Önüne gelen tanrıyı öldürüyor çünkü, ve kel 2 metrelik bir adam nasıl devasa tanrıları öldürebiliyor?
Mitolojide geçiyor ama oyunlarındaki kadar güçlü değil ve büyül farklılıkları var

Yeni konular

Geri
Yukarı