Kratos gerçek mi?

Oyundaki kratos ile MİT'teki kratos aynı değil diye biliyorum. God of War da ki kratos tamamen farklı.

Hayır oyundaki Kratos mitolojik bir karakter değildir, mitoloji'de bir Kratos vardır fakat bu oyundaki Kratos değildir, aynı isme sahip olan iki farklı kişi bunlar. David jaffe'nin de yer aldığı "God of War unearthing the legend" adlı videoda açıklanmıştır.

GoW hiç oynamadım, mitoloji hakkında da hiç araştırma yapmadım, bu karakter gerçek mi? Gerçek ise bu kadar güçlü mü? Önüne gelen tanrıyı öldürüyor çünkü, ve kel 2 metrelik bir adam nasıl devasa tanrıları öldürebiliyor?

Gerçek zeusun kafasını bizim eve kargo ile getirdi.

Gerçek.

1668970142820.jpeg

Kardeşim bunlar anlayamamış senin düşündüğün gow daki kratos mitolojide yok. kratos ismi var ama gow la alakası yok yani bence Bi baktılar a kratos güzel isim biz bunu yunana zeusun oğlu diye geçiren bitti

Oyunun başlarında mitteki gibi bir karakterdi. Ares'in, Athena'nın elçiliği falan yapıyordu hatta Olympus'a hizmet ediyordu zaten. Güç ve savaşı temsil ederdi. Savaş Tanrısı diyebilir miydik bilemem. Ares var çünkü savaş tanrısı olarak.

Sonra Santa Monica, kendi kurgusunu ekledi. Efsane oldu.

Geri
Yukarı