Kreatin böbrek ağrısı yapar mı?

Vallahi içtim hocam psikolojik bile olabilir bu. Bu zamana kadar bir sorun çıksaydı böbreklerimde illaki haberim olurdu ve daha önceki kan sonuçlarımda da bir terslik çıkardı. Yapıştırıp geçtim ben.

İnsanlar anabolik ilaç alırken bu kadar düşünmüyor artık 😀

Tek korktuğum şey hocam yazın benim harp okulu için mülakatlarım olacak o zaman yapacağım kan sonuçlarında kreatinin değerim yüksek çıkarsa diye biraz tırsıyorum. O yüzden uzun da kullanmayacağım zaten.
Kreatinin ile Kreatin tam olarak aynı şey değiller. Kreatinin yüksek olması, böbreklerinin çalışmıyor veya iflas etme noktasına geldiği anlamına gelir. Tam olarak böyle değil ama aklında fikir oluşsun diye söylüyorum.

Kreatinin vücuttaki bir atıkken, kreatin kasların sağlığıyla alakalıdır. Kreatinin değerleri yüksek olması, böbrek fonksiyonlarında bir sorun olduğu anlamına gelir.

Kreatinin ile kreatin tam olarak aynı şey değiller. Kreatinin yüksek olması, böbreklerinin çalışmıyor veya iflas etme noktasına geldiği anlamına gelir. Tam olarak böyle değil ama aklında fikir oluşsun diye söylüyorum.

Kreatinin vücuttaki bir atıkken, kreatin kasların sağlığıyla alakalıdır. Kreatinin değerleri yüksek olması, böbrek fonksiyonlarında bir sorun olduğu anlamına gelir.

Hocam lakin internette bazı okuduğum yerlerde kreatin takviyesi kullanımında kreatinin değerinin artabileceği yazıyordu. Hatta bazı kişilerde de artış göstermişti sanırım birkaç okuduğum yerde. Yani etki etmemesi zaten işime gelir kan testlerinde bir sorun çıkmamış olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam lakin internette bazı okuduğum yerlerde kreatin takviyesi kullanımında kreatinin değerinin artabileceği yazıyordu. Hatta bazı kişilerde de artış göstermişti sanırım birkaç okuduğum yerde. Yani etki etmemesi zaten işime gelir kan testlerinde bir sorun çıkmamış olur.

Testlerde neredeyse etki etmeyecek kadar yükseltir. 0.80 olan birisini 0.81-82 falan yapar yani. Kreatinin levellerini 1-1.5 seviyesine getirseydi, böbreklerin iflas etmesi anlamına gelirdi.

Geri
Yukarı