Kreatinde iki kere yükleme dönemi

c0dezberk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 3 ay önce kreatine başladım ve en başlarda bir yükleme dönemi yapmıştım ikinci yükleme dönemi için de 2-3 hafta kullanmadım, sizce ikinci yükleme dönemi sağlık açısından bir sorun çıkarır mı yoksa 5 gramdan devam mı? Ara tatilde ağır spor yapacağım ve carb cycle falan yapacağım için sorun olur mu bilmek isterim.

2 yıla yakındır bu sporu yapıyorum carb cycle diye bir şey duymadım Türkçe terimler neden kullanmıyorsun? Yükleme falan diyeceğine biraz daha basit yazarsan anlayabiliriz ve yardım edebiliriz.

Arkadaşlar ben 3 ay önce kreatine başladım ve en başlarda bir yükleme dönemi yapmıştım ikinci yükleme dönemi için de 2-3 hafta kullanmadım, sizce ikinci yükleme dönemi sağlık açısından bir sorun çıkarır mı yoksa 5 gramdan devam mı? Ara tatilde ağır spor yapacağım ve carb cycle falan yapacağım için sorun olur mu bilmek isterim.
Hiç bir koşulda yükleme dönemine ihtiyacın yok kreatinde ki günlük 3-5 gram alım yerine bir hafta yükleme yapıp 2-3 hafta almayıp sonra tekrar yükleme yapmak genel sağlık açısından da mantıklı bir yol değil. İlla yükleme yapayım diyenler için ben günde 5 değil 10 gram al 10 gün boyunca o şekilde kullan sonra 4-5 gramla devam et derim ama bu sadece ''ulan yükleme yapsam daha mı çok fayda görürdüm'' gibi bir fikirde takılı kalan arkadaşları hibrit bir kreatin kullanım modeliyle içlerini rahatlatmak için diyorum yoksa bu gerçek bir yükleme olmaz ve buna da en başta dediğim gibi gerekte yok. :)

Karbonhidrat döngüsü eğer büyüme dönemindeysen gerekli değil. Genelde bu sistemi yağ yakımı döneminde tavsiye ediyoruz, çeşitli sebeplerden dolayı hani. Ancak haftalık alman gereken kalori ve karbonhidratı bir şekilde tutturacaksan olur neden olmasın sadece bu karbonhidrat döngüsü ile kreatin alımın arasında nasıl bir sorun olabilir onu da anlayamadım.

Özetle, Berk tamamiyle gereksiz konulara kafanı yoruyorsun. Alman gereken kaloriyi,proteini,yağı,karbonhidratı hesapla al ve günde 5 gram kreatinini kullan devam et.

Yeni konular

Geri
Yukarı