Kredi ile telefon almak mantıklı mı?

Sizi iyi anlıyorum hocam. Ben Samsung J7 Core'da hafıza sorunu çok yaşadım, üstelik SD kart kullanmama rağmen.
Şimdiki telefonum Xiaomi Redmi 9C ciddi yavaşlık sorunu var. Fotoğraf çekiyorum HDR + AI çektiğim fotoğrafı 6 saniye sonra tamamen işliyor.
iPhone 5s kendim kullanmadım fakat bu cihazdan fotoğrafları yedeklemem gerekti ve neredeyse kanser oldum, o zamandan beri IPhone'ları sevmiyorum. :D

Kötü deneyimler yaşadıktan sonra en iyi telefonu almak istemenizi anlıyorum (ki 60k dediğinize göre en yüksek depolama kapasitesi olan 1 TB versiyonu almak istiyorsunuz gibi görünüyor) fakat kalkıp en üst düzey (iPhone 14 Pro Max | 1TB) almanıza inanın gerek yok.
Eki Görüntüle 1803294

Onun yerine düz iPhone 14 alın, 7500₺ maaşınız olsa bile Pro Max satın almaya değmez. Artan parayla da birikim yaparsınız...
Eki Görüntüle 1803301

Ya da Apple Watch 8 ve AirPods (3. nesil) alabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1803302
Eki Görüntüle 1803303

Hocam şimdi size de hak veriyorum 1 sene önce altın renginde 11 Pro Max'e sahiptim kırıldıktan sonra ablama vermek zorunda kaldım ve kendime bir süre idare etmelik Samsung Galaxy A23 modelinde bir telefon aldım gerçekten pişmanlık telefon artık kendini kaldıramıyor ve aldıktan 2 hafta sonra telefon düşüp paramparça oldu ekranı, anlamıyorum çok da yüksekten düşmemişti ayrıca AirPods Pro 2'ye de sahibim hiçbir şekilde özelliklerinden yararlanamadım çünkü iPhone yok benim de sabrım taştı ve bu kararı almak zorundayım.

Arkadaşlar hiç üsluplarini bozmadan konuya cevap yazmışlar ben okurken ağlayacaktım neredeyse. Sırf kulaklığın var diye 60K telefona vereceksen sana hiçbir şey anlatamayız. Ortalama bir telefon al geri kalan parayla da geleceğine yatırım yap kredi çekme. Ama eğer illa alacağım ben kimseyi dinlemem diyorsanız kredi çekmek mantıklı olabilir(mantıksızlık içinde mantık aramaya çalışıyorum) eğer işinizden ayrılmayacağınızı düşünüyorsanız.

kendime bir süre idare etmelik Samsung Galaxy A23 modelinde bir telefon aldım gerçekten pişmanlık telefon artık kendini kaldıramıyor
Hocam ben yakında Redmi 9C'den Samsung A13'e geçeceğim. A13'ü denerken kendimi özgürleşmiş hissettim, Redmi 9C o kadar kötü. Hatta foruma inceleme bile yazdım başkaları almasın diye:

Dediğiniz gibi, telefon denen alet düşünce kırılıyor. O yüzden kredi çekip bir telefona büyük paralar vermeye gerek yok.

Arkadaşlar hiç üsluplarini bozmadan konuya cevap yazmışlar ben okurken ağlayacaktım neredeyse. Sırf kulaklığın var diye 60k telefona vereceksen sana hiçbir şey anlatamayız. Ortalama bir telefon al geri kalan parayla da geleceğine yatırım yap kredi çekme. Ama eğer illa alacağım ben kimseyi dinlemem diyorsanız kredi çekmek mantıklı olabilir(mantıksızlık içinde mantık aramaya çalışıyorum) eğer işinizden ayrılmayacağınızı düşünüyorsanız.

Dostum benim ben sadece kulaklığım var diye 60 bin liralık telefon istemiyorum ki ben burada Samsung'dan bunaldığımı ve iPhone sahibi olmak ve sıkıntısız bir deneyim yaşamak istiyorum nerenizden okuyorsunuz?

Benim için değer hocam ne çektiysem Samsung'dan çektim.

Ya kardeşim şu lafın insani sınır edıyor ne çektin bana ya bır telefon ne çektirebilir bir insan s böyle saçma düşünceler olamaz. Samsung'dan filan çektim diyorsun durumun iyi olur alırsın bir insan 60 bin TL'lik bir telefon almak için 10 saat çalışır mı bu nasıl bir fikir yanlış anlama düşüncene kızdığım için yazıyorum git üstüne elbise al ne bileyim birikim yap bir şey yap alma yazık ya :)

Ya kardeşim şu lafın insani sınır edıyor ne çektin bana ya bır telefon ne çektirebilir bir insan s böyle saçma düşünceler olamaz. Samsung'dan filan çektim diyorsun durumun iyi olur alırsın bir insan 60 bin TL'lik bir telefon almak için 10 saat çalışır mı bu nasıl bir fikir yanlış anlama düşüncene kızdığım için yazıyorum git üstüne elbise al ne bileyim birikim yap bir şey yap alma yazık ya :)

Kredi çekip 9-12 ay ödeyeceğim en sağlıklısı benim için aylık 2500 TL de bana kalıyor bu parayla da gezer tozarım veya da biriktiririm.

Geri
Yukarı