Kredi ile telefon almak mantıklı mı?

Merak ettiğim ve aklımda milyonlarca sıkıntı yaratan bir sorum var telefon almak için işe girdim 7500 TL aylık alıyorum. Alacağım telefon neredeyse 60 bin lirayı buluyor ama beklememek için taksitle almayı istiyorum. Bunun için annemin kredi kartını kullanacağım ancak annem asgari ücret alıyor ve kart limitini 60 bin Türk lirası, yapmamız gerek ve banka yüksek ihtimalle vermez. Bende 55 bin tutarında bir kredi çekmek istiyorum ve 9 veya 12 ay boyunca ödeyebilirim. Maaşım aylık ödemeye yetiyor, sizce bunu yapmalı mıyım? Ben bu telefonu nasıl alacağım?
O kadar pahalı tek telefon iPhone 14 pro max 512gb herhalde.
Kesinlikle değmez o fiyata .
Mesele şu bu parayı kredi çektin aldın diyelim.
Şarjı 1 hafta gitmeyecek!!
Şarjı 30-45 dakika gitmeyecek.
Kamerası diğerleri 50 iPhone 200mp değil
Yani kesinlikle Zengin işi alanlar Facebook -instagram kullanıyor sadece.
OnePlus -Xiaomi- Samsung S23 serisi bak.

Ayıptır söylemesi istesem o telefonları çok rahat bir şekilde nakit olarak alabilirim fakat bilerek almıyorum. Sırf vergiden dolayı, ben önce alacagim şey için ödeyeceğim vergiye bakıyorum. Hala 2018'de 2000₺'ye aldığım telefonu kullanıyorum, zaten bana yetiyor telefonu sadece iletişim ve yatırım için kullanıyorum. Benden size tavsiye bu gelir düzeyinde o telefona o kadar para verilmez. Kaldı ki zaten bu kredinin geri ödemesi faiz oranına göre daha yüksek olacak. Yurt dışından alabilme imkanınız varsa belki olabilir. Paranızı daha iyi yerlerde değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Daha uygun modellere bakın? 60.000 TL verecek kadar önemli özellikleri yok. Bütün maaşınızı telefona yatırmak akıl işi değil.

Hocam zaten dediğim gibi ben telefon almak için girdim işe 😃

Yazdığım şeyi tam anlamamışsın galiba ben telefon almak için girdim işe 😃

Ayıptır söylemesi istesem o telefonları çok rahat bir şekilde nakit olarak alabilirim fakat bilerek almıyorum. Sırf vergiden dolayı, ben önce alacagim şey için ödeyeceğim vergiye bakıyorum. Hala 2018'de 2000₺'ye aldığım telefonu kullanıyorum, zaten bana yetiyor telefonu sadece iletişim ve yatırım için kullanıyorum. Benden size tavsiye bu gelir düzeyinde o telefona o kadar para verilmez. Kaldı ki zaten bu kredinin geri ödemesi faiz oranına göre daha yüksek olacak. Yurt dışından alabilme imkanınız varsa belki olabilir. Paranızı daha iyi yerlerde değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Yurt dışından alabilirim mantıklı ancak bu telefonu açtırmak için yurt dışına çıkıp geri gelmem gerek ben uğraşmadan yurt içi alacağım.

O kadar pahalı tek telefon iPhone 14 Pro Max 512 GB herhalde.
Kesinlikle değmez o fiyata.
Mesele şu bu parayı kredi çektin aldın diyelim.
Şarjı 1 hafta gitmeyecek!
Şarjı 30-45 dakika gitmeyecek.
Kamerası diğerleri 50 iPhone 200MP değil.
Yani kesinlikle zengin işi alanlar Facebook -Instagram kullanıyor sadece.
OnePlus -Xiaomi- Samsung S23 serisi bak.

Hiçbir telefonun şarjı 1 hafta gitmez.
Kamera 200 megapiksel olsa da iPhone kameralarının sensör kalitesi diğer markalara göre daha kaliteli ve bende fakir değilim sadece kendim çalışıp almayı tercih ettim.

Sen 7500 TL'ye önce bir taraflarına don al sonra iPhone super duper Pro Max SLI wombo combo alırsın. Kafalara bak.

Donum var zaten kendim çalışıp almayı tercih ettim fakir de değilim hocam.

Asgari ücret bile almıyorsun 60K'lık telefon alma sebebin ne çok merak ediyorum?

Elimdeki telefon ne yaparsa yapsın yetmiyor bende hiç ailemin canını sıkmadan kendim çalışıp kendim almayı tercih ettim.

Dostlarım teşekkür ederim fikir verdiniz.

Kk kazansaydı vergisiz telefon alabilecektiniz 😁
Şaka bir yana kredi çekmenizi önermem.

Dostum dışarı çıktığımızda arkamıza namlu mu dayasınlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayı anlamadan yorum yapmayın, arkadaşımız bekar ailesi ile kalıyor yani barınma yemek sorunu yok kendi ihtiyaçları için işe girmiş bırakın sorumluluk alsın borca girsin, borç yapmadan Türkiye'de hiçbir şey alınmıyor.

Merak ettiğim ve aklımda milyonlarca sıkıntı yaratan bir sorum var telefon almak için işe girdim 7500 TL aylık alıyorum. Alacağım telefon neredeyse 60 bin lirayı buluyor ama beklememek için taksitle almayı istiyorum. Bunun için annemin kredi kartını kullanacağım ancak annem asgari ücret alıyor ve kart limitini 60 bin Türk lirası, yapmamız gerek ve banka yüksek ihtimalle vermez. Bende 55 bin tutarında bir kredi çekmek istiyorum ve 9 veya 12 ay boyunca ödeyebilirim. Maaşım aylık ödemeye yetiyor, sizce bunu yapmalı mıyım? Ben bu telefonu nasıl alacağım?

Kardeşim 60 bin TL lilik bri telefonu bu telefonu neden alıyorsunuz anlam veremıyorum alma demiyorumda kendini bir telefon için neden sıkıntı ya sokuyorsun alma bence 60 TL kredi çek bankaya at daha karlı :)

Geri
Yukarı