Kredi Kartı Limitini en kolay yükselten banka hangileridir?

Hepsi...

Ben eskiden her yıl arayıp aidat çok yüksek kartı iptal etmek istiyorum derdim ve iade ederlerdi, bir gün bunu adliyede tüketici mahkemesinde çalışan kardeşimle konuşurken bana güldü ve dedi ki zaten yasal olarak aidat sadece kullanılmayan kartlardan alınır kartı kullanıyosan aidat ödemen gerekmez. Kredi kartı için böyleymiş o günden beri arayıp kartı kullanıyorum benden aidat alman yasal değil diyerek iade alıyorum. Denizbank kullanırken de aynıydı şimdi İş kullanıyorum hala aynı.

@BigDaddy74 Kart aidatı yasaldır. Sizi kaybetmek istemedikleri için iade ediyorlardır dilerse iade etmeyebilirler. Kartta 180 gün boyunca herhangi bir hareket olmazsa aidat tahsil edemezler yasal değildir yani kullanılmayan kartlardan aidat alınmaz. Bankaların bu ücreti almaya hakları vardır fakat alırlarsa o banka ile çalışmam.

Hepsi...

Ben eskiden her yıl arayıp aidat çok yüksek kartı iptal etmek istiyorum derdim ve iade ederlerdi, bir gün bunu adliyede tüketici mahkemesinde çalışan kardeşimle konuşurken bana güldü ve dedi ki zaten yasal olarak aidat sadece kullanılmayan kartlardan alınır kartı kullanıyosan aidat ödemen gerekmez. Kredi kartı için böyleymiş o günden beri arayıp kartı kullanıyorum benden aidat alman yasal değil diyerek iade alıyorum. Denizbank kullanırken de aynıydı şimdi İş kullanıyorum hala aynı.
Kesinlikle yanlış Bilgi.
2014 veya 2016 tida değişti o olay.
Yasal olmasa banka niye sözleşme ilk sayfa yada son sayfa imza kısmına tüm kart çeşitleri ve fiyatları yazar!!

2010-2011-2014 te Bankaların Ücretsiz kartı olmadığı için insanlar mahkeme ve Tüketici hakem heyetine gidip aidat geri aldılar.
Fakat şuan tamamen bankaya kalmış durum.
Yasal olarak hakkı var ve sözleşmede yazıyor.
Siz Bankanın verdiği Ücretsiz olan kredi kartı değil ,Ücretli başka kart alarak ücreti baştan kabul etmiş oluyorsunuz..

Eskiden banka ücretsiz kart sunmuyordu.
Şimdi her bankanın ücretsiz/aidatsız kartı var ....

Son düzenleme:
Şimdi her bankanın ücretsiz/aidatsız kartı var

Ücretsiz kartı kullanıyorum zaten ve hala her yıl aidat alınıyor, bilmem kaç gün kullanmazsan alınıyormuş ücretsiz kartlarda yani diğerlerinin tam tersi sistem. Her seferinde geri verdikleri sürece sıkıntı yok ama aramak zorunda kalmasak daha iyiydi.

Sizi kaybetmek istemedikleri için iade ediyorlardır dilerse iade etmeyebilirler. Kartta 180 gün boyunca herhangi bir hareket olmazsa aidat tahsil edemezler yasal değildir yani kullanılmayan kartlardan aidat alınmaz.

Bana da tam tersini söylemişlerdi.

En kolay diye bir sistem yok maalesef kullandığın KK nın ödemesini düzgün zamanında yaparsan üzerine elektrik şu doğal gaz faturası mobil hat ödemesi gibi olan şeylerin faturalarını düzgün ödersiniz her ay findex puanınız yükselir ama düzensiz ödemeler yaparsanız iyi derecede de düşer ama en rahat nerelerden ihtiyaç kredisi alırım diye sormuş olmasaydınız garanti ing Akbank dan rahat şekilde belli bir findex puanınız yeterli ise ihtiyaç kredisi veya kredi kartı alabilirsiniz ama faiz oranlarınıda bu bankalar yüksek tutar devlet bankaları daha düşük tutar ne olursa olsun bu konularda devlet bankaları ziraat vakıf halk bankasını tercih etmenizi tavsiye ederim eğer olaki kredi çektiğiniz de veya KK nın borcunu düzgün yatırmadığınız da basınıza neler gelebileceğini az buçuk hesap etmenizi temenni ediyorum..

Geri
Yukarı