Kredi kartına nakit para atıp taksitle ürün alınır mı?

Enes tkl

Centipat
Daha fazla  
Kredi kartının limiti 5 bin TL. Almak istediğim ürün 20 bin TL fakat nakit olarak 15 bin var. Ben bu 15 bini kredi kartına atıp taksitli bir şekilde alışveriş yapabilir miyim? Amacım elimdeki tüm parayı harcamamak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredi kartının limiti 5 bin TL. Almak istediğim ürün 20 bin TL fakat nakit olarak 15 bin var. Ben bu 15 bini kredi kartına atıp taksitli bir şekilde alışveriş yapabilir miyim? Amacım elimdeki tüm parayı harcamamak.

Kredi kartı limitini karta nakit para atarak arttıramazsın. Kredi, bankanın size bir limit çerçevesinde harcamanıza izin verdiği bir ödeme aracı, nakit ile bir ilgisi yok.
Kredi limitini artırmak için banka ile görüşmen gerekir, banka şartları uygun görürse limitin arttırılır.
Alışveriş yapacağınız yerde muhtemelen bir kısmını nakit bir kısmını kredi ile ödeme seçeneği vardır. Onu kullanırsanız kredi limitini arttırmanıza da gerek kalmaz.

@M.Yzr
Kredi kartına para yükleyerek limit yükseltme var. Daha önce yapmıştım. Sadece bu kadar fazla fark olmamıştı.
@Enes tkl
Banka ile görüşün veya kart limitinizi yükseltin. 5 bin TL olan limiti 20 bin TL yapmanıza izin vermeyebilir.
Kredi kartına nakit para yükleyerek limiti nasıl arttırdınız?

@M.Yzr
Kart limitim 5 bin TL idi ve hesabımda 2 bin TL nakit para vardı. Borç öde deyip 2 bin TL'yi yatırdım ve 7 bin TL olan ürünü aldım.
Miktarları örnek olması icin salladım.

Kredi kartı banka kartı gibi değildir kredi kartına para yükleyemezsin sadece borcunu ödersin kredi kartı bankanın kullanıcıya limitine göre borç verdiği bir karttır sadece. Ben kaç seferdir limit arttırma başvurusu yapıyorum hepsine ret veriyorlar.

@M.Yzr
Kart limitim 5 bin TL idi ve hesabımda 2 bin TL nakit para vardı. Borç öde deyip 2 bin TL'yi yatırdım ve 7 bin TL olan ürünü aldım.
Miktarları örnek olması icin salladım.
Bu şekilde kredi kartı limitinin artması yerine kredi kartı borcunuzun eksiye düşüyor olması lazım.
Belki kullandığınız karta özel bir durum olabilir.

Kredi kartımın limiti artmadığı için böyle bir çözüm yolu düşündüm. Enpara kartın limiti var fakat ürünü almak istediğim yer ile QNB Finansbank'ın anlaşması yok.

Kredi kartı banka kartı gibi değildir kredi kartına para yükleyemezsin sadece borcunu ödersin kredi kartı bankanın kullanıcıya limitine göre borç verdiği bir karttır sadece. Ben kaç seferdir limit arttırma başvurusu yapıyorum hepsine ret veriyorlar.

Geçenlerde kredi kartın borcunu ödemek isterken 10 TL fazla atmışım ve kullanılabilir limiti 10 TL fazla göstermişti.

Kredi kartına nakit para yükleyerek limiti nasıl arttırdınız?
Limiti arttırmadı, sadece bakiyesini arttırdı veya dönem borcunu +15 bin yaptı. Yani limit kalıcı olarak artmadı.

Kredi kartımın limiti artmadığı için böyle bir çözüm yolu düşündüm. Enpara kartın limiti var fakat ürünü almak istediğim yer ile QNB Finansbank'ın anlaşması yok.

Geçenlerde kredi kartın borcunu ödemek isterken 10 TL fazla atmışım ve kullanılabilir limiti 10 TL fazla göstermişti.
10 taksit olarak alırsanız aylık 2 bin liradan 7 ay boyunca kendi öder ve 7. ayda bin lira ödemeye geriye kalan aylarda da 2 bin olarak ödersiniz diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı