Kredi notunu artırmak için ne yapılmalı?

Seriyabih

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an 15 Ağustos'da 15k kredi limitimi tamamen harcadım. Bu limiti 90 gün ödemeyince fena sıkıntı oluyormuş. Dava açılıyormuş.
Şimdi sorum şu:

1- bu 90 günlük süreyi asgarisini ödemek veya taksitlendirip ödemek uzatır mı? Mesela dava kasım'ın 15'inde falan açıldı, taksitlendirsem veya diğerini yapsam aralığa uzatabiliyor muyum 120 gün olarak.
2- hangisi daha çok kredi notumu arttırır veya tutar, asgarisini mi ödemek her ay, yoksa taksitlendirip 3 ay taksitle ilk ayı mı ödemek? Çünkü kredi notum 1 haftada 1900'den 1500' düştü, tekrar artması lazım.

Yol gösterenlere teşekkür ederim, maalesef çok kötü durumdayım. Teşekkürler.

Merhaba, şu an 15 Ağustos'da 15k kredi limitimi tamamen harcadım. Bu limiti 90 gün ödemeyince fena sıkıntı oluyormuş. Dava açılıyormuş.
Şimdi sorum şu:

1- bu 90 günlük süreyi asgarisini ödemek veya taksitlendirip ödemek uzatır mı? Mesela dava kasım'ın 15'inde falan açıldı, taksitlendirsem veya diğerini yapsam aralığa uzatabiliyor muyum 120 gün olarak.
2- hangisi daha çok kredi notumu arttırır veya tutar, asgarisini mi ödemek her ay, yoksa taksitlendirip 3 ay taksitle ilk ayı mı ödemek? Çünkü kredi notum 1 haftada 1900'den 1500' düştü, tekrar artması lazım.

Taksitlendirip ödemeniz daha olumlu etkileyecektir kredi notunuzu.

Şimdi sorum şu:

Çalışıp ödeme şansınız yok mu?

Hocalarım zaten çalışıyorum, ama staj olduğu için çok yüksek para almıyorum. Kredi notumu artırıp o zaman 15k kredi çekip 12 aya bölmeyi deneyeceğim. Teşekkürler.

Limitinin hepsini kullandıysan hic bir bankadan 1 kuruş alamazsın ödeyene kadar daha ekstresi kesilmemiş olsa bile hangi bankaya borçlu olursan ol havuzda görünüyor

Geri
Yukarı