Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

BIOS mod yoksa 27 üstüne zor çıkarsın tek kartsada Max 29 derim.
31.5 civarı alıyor hocam MSI AB görseldeki ayarlar yapıldığında -502 core ve bellek yapılıp 72 power ile 87 watt civarı çekiyor kart.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    769,6 KB · Görüntüleme: 42
31.5 civarı alıyor hocam MSI ab görseldeki ayarlar yapıldığında -502 Core ve bellek yapılıp 72 Power ile 87 Watt civarı çekiyor kart.

Kart 1660 mış sorry ustam.
Kullandığım RTX 2070'li laptopla bunu yapsam mı diyorum. Zaten bu sıralar çok kullanamıyorum. 110W civarı güç çekiyor. 11 Gbps belleği var, bir o düşündürüyor. GPU oyunlarda 75'i görmüyor ama Core Clock'u diplere çekince zaten 50-60'larda kalır.
Siz ne dersiniz?

Laptopta yapmanı tavsiye etmem kart Max 60 derce olmalı.

Uzun süredir mining yapanlar yazabilir mi ekran kartını kaç sene kullanıyorsunuz? 60 dereceyi geçmeyince problem oluyor mu? Ömrü vs nasıl etkileniyor

Anakart işlemci vs 150 Watt çekiyor. Yani saçma sapan konuşuyorsunuz...

Garanti bunu anlayamaz. Oyun oynadım dersin biter.

O iş maalesef öyle olmuyor hocam;
Kart arızalanır garantiye gönderirsin yapamadık deyip ücret iadesi yapılır. Örnek.
Bir yakınıma bilgisayar yaptık toplam maliyeti monitör dahil 8 bin tuttu ekran kartı ASRock RX580 8 GB ve bu kart ile çocuk oyun oynuyordu mining bile değil. Ekran kartı arızalandı garantiye gönderdik bizi arayıp ekran kartının tamir edilmediğini ve yenisini de güncel piyasalardan dolayı gönderemeyeceklerini söylediler. Sonuç olarak güncel fiyatı 8 bin lira olan ekran kartına 1800 lira ödeyip elimizden aldılar. Bizde avukat tuttuk hukuk mücadelesi yakında başlayacak.
Kimse kartını garantiye gönderip mağdur olmasın.

Merak ettiğim bir husus var yakında 2 adet 3070'i tek PC de riser ile kasa dışında kullanacağım 1 adette 1650 Super'i kasaya takıp oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorum diyelim 2 adet 3070 ayarları yapıp kazmaya başlattım 1650 Super de bu sırada kazar mı yani onu maining dışında tutabilir miyim arka plan da diğer 2 kart kazım yaparken 1650S'i sadece oyuna ayırmam mümkün mü?

O iş maalesef öyle olmuyor hocam;
Kart arızalanır garantiye gönderirsin yapamadık deyip ücret iadesi yapılır. Örnek.
Bir yakınıma bilgisayar yaptık toplam maliyeti monitör dahil 8 bin tuttu ekran kartı ASRock RX580 8 GB ve bu kart ile çocuk oyun oynuyordu mining bile değil. Ekran kartı arızalandı garantiye gönderdik bizi arayıp ekran kartının tamir edilmediğini ve yenisini de güncel piyasalardan dolayı gönderemeyeceklerini söylediler. Sonuç olarak güncel fiyatı 8 bin lira olan ekran kartına 1800 lira ödeyip elimizden aldılar. Bizde avukat tuttuk hukuk mücadelesi yakında başlayacak.
Kimse kartını garantiye gönderip mağdur olmasın.

O nasıl bir şey öyle ya hayatımda bu kadar saçma bir durum görmedim adı üzerinde garanti, senin kartının piyasası düşse seve seve gönderirlerdi ama? Adamlar kart üreticisi NVIDIA ASUS AMD işleri bu yani, zorla alamazlar ayrıca kartı elinizden 1800 lira neye göre belirlendi sistemi toplarken o fiyat mıydı kart?

Merak ettiğim bir husus var yakında 2 adet 3070'i tek PC de riser ile kasa dışında kullanacağım 1 adette 1650 Super'i kasaya takıp oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorum diyelim 2 adet 3070 ayarları yapıp kazmaya başlattım 1650 Super de bu sırada kazar mı yani onu maining dışında tutabilir miyim arka plan da diğer 2 kart kazım yaparken 1650S'i sadece oyuna ayırmam mümkün mü?
Sadece amd kartlari destekleyen teamredminer'da enable-disable ozelligi var. Nvdia kartlar icin olan minerlarda var mi bilemiyorum.

Yani muhtemelen evet mumkun ama biraz detayli arastirma yapmaniz gerekicektir.

Geri
Yukarı