Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Arkadaşlar merhaba, paylaştığınız sitelerden baktım ama farklı değerler var, 6 adet GTX 1080 mi 7 adet RX580 mi almalıyım? Ya da daha iyi bir düşüncesi olan varsa paylaşırsa sevinirim. 25bin TL yatırım yapmak istiyorum, 6x1080 ya da 7 X RX580 alabiliyorum.

Hesabınızı yapıp 6x1080 kaç ayda amorti ediyor, 7 tane RX580 kaç ayda amorti ediyor karşılaştırın derim, ve sonrası ay başı kaç lira cebinize bırakacak onu da hesaplayın, ne kadar süre yapacaksınız vs kendiniz karar verin.

merhaba, minerstar'dan karşılaştırdım,
6x1080 29.13$ kazandırırken tüketimi 1020W
7x580 30.77$ günlük kazandırırken tüketimi 910W
Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Merhabalar, birkaç günlüğüne denemek istiyorum, videoya baktım. Binance hesabımı oluşturdum, Claymore's Dual Ethereum programını da indirdim ancak bende çalışmadı. Sorun ne acaba? Eksik bir şey de yapmış olabilirim, ilk defa deniyorum çünkü. @Ek01000

1612445879726.png

@Lee Yubin sorunun sebebi birden çok şey olabilir. Cüzdan adresinizi yanlış girmeniz, poolun bakımda veya kapalı olması gibi sebepler kazımınızı engelleyebilir. Size önerim LoL miner, Phoenix veya NiceHash kullanmanız. Aralarında en basiti NiceHash'dir ama komisyonları en fazla olanı da NiceHash olduğu için önerim LoL miner olacak. Göz atmanızda fayda var.

@Lee Yubin sorunun sebebi birden çok şey olabilir. Cüzdan adresinizi yanlış girmeniz, poolun bakımda veya kapalı olması gibi sebepler kazımınızı engelleyebilir. Size önerim LoL miner, Phoenix veya NiceHash kullanmanız. Aralarında en basiti NiceHash'dir ama komisyonları en fazla olanı da NiceHash olduğu için önerim LoL miner olacak. Göz atmanızda fayda var.

Dediklerinizi de deneyeceğim.
Acaba binance'ta yapmam gereken başka bir şey var mıydı? Videoda adam sadece cüzdan kodunu kopyaladı ve start dosyasına yazdı o kodu. Acaba bu kısımda mı bir yanlışlık yaptım veya eksik var?

EDIT: Tamam bu mine işini hallettim, ancak kart olması gerekenden az seviyede veriyor. (8 MH/s) Asıl sorun bu galiba şimdi.

1612446219914.png

Son düzenleme:
@Lee Yubin sorunu çözmenize sevindim. MH/s değeri olarak RX 590 için tavsiye edilen belirli ayarlar var. Acaba bunları yaptıktan sonra ki değerlerinizi söyleyebilir misiniz?
1612447741269.png

(RX 580 ile aynı ayarları yapabilirsiniz.)

@Lee Yubin sorunu çözmenize sevindim. MH/s değeri olarak RX 590 için tavsiye edilen belirli ayarlar var. Acaba bunları yaptıktan sonra ki değerlerinizi söyleyebilir misiniz?
Eki Görüntüle 865736
(RX 580 ile aynı ayarları yapabilirsiniz.)

Bir video izledim, Radeon ayarlarından GPU iş yükü ayarını Bilgi işlem seçeneği olarak değiştiriyorlar ancak bende bu değişiklik bir türlü aktifleşmiyor.

2080 Super ve R9 3900X ile ayda ne kadar kazanırım? Ek olarak, kazım işlemi nasıl oluyor? Hangi uygulamalarla/uygulamayla yapıyoruz? Fan hızı gibi şeyleri ayarlamazsak ne olur, kart gerçekten zarar görebilir mi?

Biliyorum, fazla soru sordum ama merak ediyorum ve yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

@Ek01000

Geri
Yukarı