Kripto para nasıl kazanılır?

Bir ara bize depolama alanınızı kiralayın, size para ödeyelim furyası vardı. Tabii çoğu fos çıkmıştı. Bilgisayara bir client indirip başkasının erişimine açıyordun belirli bir depolama alanını. Ayın sonunda ödeme alıyordun.
Ha doğrudur hocam HDD ile para kazanma falan diyince benim aklıma direkt Chia farming geldi.

Aslında milleti silkelemediler. Millet çok fazla yatırım yaptı. Acayip uçuk fiyatlarda getiriler görünce herkes girdi işin içine. Haliyle zorluk arttı ve gelirler çok çok çok ama çok düştü. Chia farming patlamadan 1-2 ay önce HDD alıp resmi pool beklemeden çin pooluna girip kazım yapanlar iyi kazandı.

Bir yanlış bilgilendirme daha...
Hocam yani ben açıkçası performansını düşürmemesi manasında biraz mübalağa ile bunu anlatmaya çalıştım. Tekrardan söylüyorum. Yanlış anlaşıldıysa affola.

Hocam yani ben açıkçası performansını düşürmemesi manasında biraz mübalağa ile bunu anlatmaya çalıştım. Tekrardan söylüyorum. Yanlış anlaşıldıysa affola.
Hocam 1660S ile çok bir şey kazanamazsınız Max 10 15 lira o da zaten elektrik faturasıyla sıfırlanır :D Artı olarak karttaki çipset eskimeye başlar ve performans düşüklüğü başlar. 15-20 liraya değmez.
Performansı düşmüyor. Nasıl oyun oynuyorsun, aynı onun gibi. Hiçbir farkı yok. Sadece daha fazla çalışıyor bu da ömrünü biraz kısaltır ama öyle aman aman kısaltmaz. 5 senede bozulacaksa 4-4.5 senede bozulur. Max 10-15 lira da tamamen yanlış bilgi. Kabaca detaylıca bakmadan gördüğüm kadarıyla 83 dolar getirisi, 5.40 dolar elektrik masrafı var. 35MH/s, 75W üzerinden baktım.

Vallaha ben işlemci ve ekran kartı ile (2 işlemci yaklaşık 1800h gücünde) 75 TL kazandım ve yükselme ve düşmeler ile 85 TL'ye çıkardım ama senin işin zor ben sana söyleyeyim.

Ya asic makine alacaksı (ki çok pahalılar) ekran kartı desen ateş pahası yani ya boş ver ya da çok paran olsun.

Performansı düşmüyor. Nasıl oyun oynuyorsun, aynı onun gibi. Hiçbir farkı yok. Sadece daha fazla çalışıyor bu da ömrünü biraz kısaltır ama öyle aman aman kısaltmaz. 5 senede bozulacaksa 4-4.5 senede bozulur. Max 10-15 lira da tamamen yanlış bilgi. Kabaca detaylıca bakmadan gördüğüm kadarıyla 83 dolar getirisi, 5.40 dolar elektrik masrafı var. 35MH/s, 75W üzerinden baktım.

Öncelikle bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Zamanında bana mininge başlayacağım zaman bunlar söylenmişti. Bende bana söylenenleri paylaşmak istedim. Düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

Önerebileceğiniz bir program var mı?

Geri
Yukarı