Çözüldü Kron TX150 ön amortisör yaylanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Affansen

Hectopat
Makaleler
1
Geçen hafta çarşamba günü TX150 aldım ve hafta sonu kullanma imkanı buldum. :)

Dikkatimi çeken bir şey oldu. Ön amortisörün kilidini açıp hassaslığını arttırsam bile hiç yaylanmıyor. Garantisi varken bozmak da istemiyorum. Garantiye götürmeli miyim? Bisiklet haziran 2020'de satın alınmış. Acaba ben mi hafif geldim diye düşündüm ilk başta. Sonrasında aklıma geldi, Bianchi bisikleti olan bir arkadaş vardı. Maşanın üstüne bastırınca içeri giriyordu maşa. Yani yaylanıyordu. :D.

@ableben @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam belki de siz hafif geliyor olabilirsiniz. Ya da amorsitörün kendini zorlaması gereken bir durum yoktur. Ama siz yine de servise götürün tabii. Sonuçta yaylanması lazım.:)
Bakalım biraz daha kullanayım sonra götürürüz. :D
Geç oldu ama sorunu buldum. Amortisör sert ayarında kalmış. Gevşetince sorun çözüldü.
Hocam duvara dayayıp üzerine yüklenmeyi deneyin. Bazı amortisörler sert oluyor. Ben de geçen yeni bisiklet almıştım amörtisörü sertti ama duvara dayayınca yaylanıyordu.
Şu an yanımda değil. Hafta sonu servise götürmeyi planlıyordum ön hidrolik biraz zayıf gibi geldi. Amortisör biraz fazla sert geldi. Öyle sert yaylansa bile kullanabileceğim yol bilmiyorum. :D

Hocam ben bastırınca çok belli olmuyordu. Oturduğunuzda illa bir baskı oluşur. Görüp test edemeyeceğimiz bir durum olduğu için biraz pasif kaldım maalesef. Biraz daha farklı kalıyor dağ bisikletleri ve şehir bisikletleri.

Hocam ben bastırınca çok belli olmuyordu. Oturduğunuzda illa bir baskı oluşur. Görüp test edemeyeceğimiz bir durum olduğu için biraz pasif kaldım maalesef. Biraz daha farklı kalıyor dağ bisikletleri ve şehir bisikletleri.
Servise götürmeli miyim diye düşünüyorum. Hafta sonu belki video atabilirim. :)

Geri
Yukarı