KTM EXC 125 alınır mı?

kuwio

Decapat
Daha fazla  
Meslek
korkuluk
Motor hakkında cok bilgim yok ama bir YouTube videosunda A1 ehliyete uyumlu diyordu ama forumda motor hakkinda baska biri komu acmis ve bazıları alınmaz demiş. Nedenleri her benzin aldığımda benzinin içine kaliteli yağ koymam gerekiyormuş, bakımları kilometreye göre değil saatlik yapılıyormuş.
Şehir icinde kullanmaya gelmezmiş, yüksek devirlerde kullanmak lazımmış. Anlamadım ben bu motorun diğer motorlardan farkı ne alınır mı sizce? Bilgisi olan var mı piyasada cok satan yok alırsam da supermoto olarak kullanmak istiyorum alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Motor hakkında cok bilgim yok ama bir YouTube videosunda A1 ehliyete uyumlu diyordu ama forumda motor hakkinda baska biri komu acmis ve bazıları alınmaz demiş. Nedenleri her benzin aldığımda benzinin içine kaliteli yağ koymam gerekiyormuş, bakımları kilometreye göre değil saatlik yapılıyormuş.
Şehir icinde kullanmaya gelmezmiş, yüksek devirlerde kullanmak lazımmış. Anlamadım ben bu motorun diğer motorlardan farkı ne alınır mı sizce? Bilgisi olan var mı piyasada cok satan yok alırsam da supermoto olarak kullanmak istiyorum alınır mı?
2 zamanlı motora sahip. Hem yakıt tüketimi, hem de gücü diğer 125cclere göre daha fazla. Aynı zamanda 2 zamanlı olduğu için ona özel yağ da alınması lazım. Ben şahsen 2 zamanlının derdini çekeceğime 4 zamanlı motoru tercih ederim. Bu tarzda wr125 bakabilirsin.

2 zamanlı motora sahip. Hem yakıt tüketimi, hem de gücü diğer 125cclere göre daha fazla. Aynı zamanda 2 zamanlı olduğu için ona özel yağ da alınması lazım. Ben şahsen 2 zamanlının derdini çekeceğime 4 zamanlı motoru tercih ederim. Bu tarzda WR125 bakabilirsin.

WR125'e de baktim da buna göre gücü çok düşük bu 45 beygir sanırım WR125 15 beygir. Çok uğraşırır mı bu motor benzinine yag ekleme ve 20 25 saatte yağ bakımı mi ne gerektiriyormus. WR125'e aylık bakımı atiyorum 5 TL yse bunun ki 8TL falan mi? Özel yağın fiyati çok mu pahali. Yani. benim için ugrastirmasi onemli degil bakim fiyati önemli

2 zamanlı motora sahip. Hem yakıt tüketimi, hem de gücü diğer 125cclere göre daha fazla. Aynı zamanda 2 zamanlı olduğu için ona özel yağ da alınması lazım. Ben şahsen 2 zamanlının derdini çekeceğime 4 zamanlı motoru tercih ederim. Bu tarzda WR125 bakabilirsin.

Veya bildiğin başka 2 zamanlı motor var mi bildiğim Aprilia RS4 mu oyle bir racing motoru vardı.

Son düzenleme:
SE.

Blok, kapak veya süpaplar hatalı devamlı sıkıştırmada sorun yaşıyor yazan 45 beygiri almanız pek mümkün değil.

Sen ne önerirsin bunun yerine supermoto olarak? İki zamanlı 125CC sadece bu var sanırım 4 zamanlı da WR125X var başka var mı bildiğin.

WR125'e de baktim da buna göre gücü çok düşük bu 45 beygir sanırım WR125 15 beygir. Çok uğraşırır mı bu motor benzinine yag ekleme ve 20 25 saatte yağ bakımı mi ne gerektiriyormus. WR125'e aylık bakımı atiyorum 5 TL yse bunun ki 8TL falan mi? Özel yağın fiyati çok mu pahali. Yani. benim için ugrastirmasi onemli degil bakim fiyati önemli

Veya bildiğin başka 2 zamanlı motor var mi bildiğim Aprilia RS4 mu oyle bir racing motoru vardı.
2 zamanlıların tamamı 4 zamanlıya göre daha güçlüdür ama bakımı çok daha sık yapılır ve daha maliyetlidir. Yakıt olarak da 125cc gibi yakmaz 300-350cc gibi yakar. Normal kullanım olacaksa 4 zamanlı bir motor bakmanı öneririm. 125cc 2 zamanlı alınacağına 250cc 4 zamanlı daha ekonomik olur. Tam supermoto görünümü istersen xtreme max alınıp yol lastiği takılarak amaca ulaşılabilir.

2 zamanlıların tamamı 4 zamanlıya göre daha güçlüdür ama bakımı çok daha sık yapılır ve daha maliyetlidir. Yakıt olarak da 125CC gibi yakmaz 300-350CC gibi yakar. Normal kullanım olacaksa 4 zamanlı bir motor bakmanı öneririm. 125CC 2 zamanlı alınacağına 250CC 4 zamanlı daha ekonomik olur. Tam supermoto görünümü istersen Xtreme Max alınıp yol lastiği takılarak amaca ulaşılabilir.

Peki WR125X nasıl olur ona bir de athena kit diye ayri motor mu yazilim mi ne atiliyormus bilgin var mi?

Peki WR125X nasıl olur ona bir de athena kit diye ayri motor mu yazilim mi ne atiliyormus bilgin var mi?
Wr125 sağlam motordur ama athena kit hakkında bilgim yok. Kanunun etrafından dolanmaya çalışma. A1 ehliyetin varsa ona uygun bir motor kullan. Motor işi şakaya gelmez. Başlayacağın motor a1 ile 125cc olsun. Daha sonra ehliyetinle beraber büyütürsün. Belirli bir tecrübeye gelmeden hemen daha güçlüsünü almaya çalışma.

Yeni konular

Geri
Yukarı