Küçücük forumu adam akıllı yönet(e)meyen adamlar ülkenin başındaki adama sallıyor

• Konuyu başlatan die
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 383
  • Görüntüleme 23B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayvancılığın bittiğine dair veri paylaşabilir misiniz acaba? Sadece bunun verisini istiyorum. Dolar arttı şöyle fiyatlar pahalandı falan diye cevap yazmanızı değil. Teşekkürler.
Hayvancılık bitti mi orasını bilemem fakat dayımdan örnek verebilirim. Kendisi şu anda hayvancılık yüzünden borçlu bir insan ve hala inadına hayvancılık yapmaya devam ediyor. Mümkün olsa böyle bir şey hakkında deli raporu çıkartıp mallarını satıp borçlarını kapatırım o derece. Bildiğim kadarıyla silajlar çok pahalandı ve sütçünün sütü alış fiyatı da düşük yani maliyeti tam olarak karşılamıyor.

Fakat çiftçi olduğunu düşündüğüm bir arkadaş şunu yazmış:
Yazmayacaktım ama sabır da bir yere kadar!
Çiftçiye kota koyulduğundan haberin var mı? Üreteceksin ama kota var. Üre, nitrat, yaprak gübresi fiyatlarından haberin var mı? Tarım ilaç fiyatları da? Mazot fiyatları? Çiftçiye mazotta iskonto var mı? Yem fiyatları, saman? Tohum fiyatları? Süt kaç lira biliyor musun? Markette 10-15₺, ya çiftçiden alış fiyatı...
Uzar gider.

Ha bu arada ben 2-3₺ buğday satarken dışarıdan ithal edilen buğday misliyle pahalı?

Forumda birçok kişi bilmeyebilir ama ben 30 senedir işin içindeyim. Bana çiftçilikten bahsetmeyin!

Sene 98-99 ortaokuldayım, öğretmenimiz derdi ki dünyada sayılı ülkelerden biriyiz kendi kendine yetebilen. Ya şimdi?
Yazacak çok şey var ama... Neyse diyor susuyorum.

Dilerseniz fındık üreticisi olduğunu söyleyen bir arkadaşı da örnek verebiliriz.
Ordulu ve fındık işiyle uğraşan biri olarak söyleyeyim şu anda fındık yetiştirenlerin çoğunluğu yıllık kendi çerez fındığını çıkartmak veya ata yeri deyip hobi olarak bu işi gerçekleştiren insanlar. İnanın fındığını dalda bırakıp toplamayan, toplatamayan insanlar mevcut. Maalesef fındık üreticisine kar ettirmiyor.

@Recep Baltaş da az değil. Faşizm özentisi bir çocuğu linç ettirmek için konu açmak... En sevdiğim tür; yapacaksın. Yaptığın şey karşıdakinin içinde kalacak, hırsından yutkunamayacak sen de uzaktan zevkle izleyeceksin. :D

Başkasını küçük düşürmekten zevk mi alıyorsun? Tamam burada konu sahibi gerçekten çok aşırı komik hareketler yaptı ama birinin aşağılanmasından hoşlanmam.

Hocam sıkıntınız ne biliyor musunuz?
Asgari ücret almıyorsunuz.
Orta sınıftandanda değilsiniz.
En ufak zamda bu ay kirayı nasıl vereceğim derdinizde yok.
Şu an dolar 50 TL olsun. Hayvancılık da devam eder oda bu da...
Ama ezilen burada sizin dahil olmadığınız guruplar.
O yüzden lütfen yorum yapmayın çünkü siz bu olayın dışındadınız. Tok açın halinden işveren çalışanın halinden anlamaz.
Yok içindesiniz o zaman en yakın hastanede bir chek-up yaptırmanızı tavsiye ederim.
Konuyu okumuyorsunuz, ben ülkenin hali iyi demiyorum. Her şey yerli yerinde demiyorum. Neden kendi kendinize senaryo oluşturup duruyorsunuz? Gören sanıyor ki ben arabamın deposunu 500₺'ye fullüyorum yine de ülkeyi savunuyorum. Benim dile getirmek istediğim nokta ülkenin durumunu yanlış olgudan değil de doğru olgudan eleştirmek.

Başkasını küçük düşürmekten zevk mi alıyorsun? Tamam burada konu sahibi gerçekten çok aşırı komik hareketler yaptı ama birinin aşağılanmasından hoşlanmam.
Ben hoşlanıyorum, bazı kişilere hoşgörü gösterilmez. Irkçılığın, ayrımcılığın, saçma sapan fikirlerin bu kadar yayılmasının tek nedeni önüne gelene hoşgörü gösterilmesi.

Aylık 5000 dolar geliriniz varsa forum içerisinde ihtiyaç sahipleri için açılan çekilişe neden katıldınız? Utanmadınız mı konuya yazarken.
Gerçekten bir oyunun ihtiyaç olduğunu mu düşünüyorsun? Hangi çekiliş onu bile hatırlamıyorum birinin ağzından ekmeğini almışım gibi konuşmayın.

Aylık 5000 dolar geliriniz varsa forum içerisinde ihtiyaç sahipleri için açılan çekilişe neden katıldınız?
Aynen aylık 5000 dolar gelirim var ama B450 kullanıyorum. :D Bırakın Allah aşkına.

Arkadaş o hiddetli cevapları bırakıp masum hale büründü bile. Konunun gideceği bir yer yok.

Özet: Z kuşağına laf atan birisinin o kuşağa mensup olması, "bilgiliyim" deyip her yoruma aynı şeyi evirip çevirip yazması, millete yaştan vurmaya çalışırken kendisinin 19 yaşında olması. :)

Ben hoşlanıyorum, bazı kişilere hoşgörü gösterilmez. Irkçılığın, ayrımcılığın, saçma sapan fikirlerin bu kadar yayılmasının tek nedeni önüne gelene hoşgörü gösterilmesi.
Adam ırkçılık sorununu, ayrımcılık sorununu tek celsede çözdü arkadaş.

Konuyu okumuyorsunuz, ben ülkenin hali iyi demiyorum. Her şey yerli yerinde demiyorum. Neden kendi kendinize senaryo oluşturup duruyorsunuz? Gören sanıyor ki ben arabamın deposunu 500₺'ye fullüyorum yine de ülkeyi savunuyorum. Benim dile getirmek istediğim nokta ülkenin durumunu yanlış olgudan değil de doğru olgudan eleştirmek.

Doğru olgudan eleştirir misin ülkeyi? Sence şu an ne durumdayız? Yüzeysel bir analiz yapar mısın? Düşüncelerini merak ettim sadece, amacım aşağılamak değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı