Küçük Çaplı Server İçin PSU önerisi

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhabalar,

Evimde, kendi çapımda bir server açmak istiyorum. Elektrik konusunda dost, bütçe konusunda dost olan bir güç kaynağı aramaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle Server olmaz xeon işlemci ile her slota 8gb Ram takınız bu sisteme 400w yeterli masterwatt lite 400w öneririm
Nasıl olmaz? Kendi çapımda bir server açmıştım. Ayrıca server'da hosting, vds satışı gibi ticari işlemlerde bulunmayacağımdan evde denedim 1 aylık süre boyunca. Bireysel ev interneti zaten yetmez en başta.

Nasıl olmaz? Kendi çapımda bir server açmıştım. Ayrıca server'da hosting, vds satışı gibi ticari işlemlerde bulunmayacağımdan evde denedim 1 aylık süre boyunca. Bireysel ev interneti zaten yetmez en başta.
Tamam ben biraz yüksek şey sandim bu sistem max 150 180 watt yakar bütün psular iş görür ama 80 plus alın sistem bozulmasın diye önerdiğim power güzel bir powerdir sıkıntısız kullanabilirsiniz imkan varsa 8gb den aşağı kullanmayin ama 4gb da iş görür birde serverin amaci ne

Tamam ben biraz yüksek şey sandim bu sistem max 150 180 watt yakar bütün psular iş görür ama 80 plus alın sistem bozulmasın diye önerdiğim power güzel bir powerdir sıkıntısız kullanabilirsiniz imkan varsa 8gb den aşağı kullanmayin ama 4gb da iş görür birde serverin amaci ne
Kendi hosting serverim olarak kullanmıştım. Küçük çaplı bir web projem vardı. Şuan bu sistem yok zaten, eski bir konu. :) Teşekkür ederim yine de öneriniz için.

300 w yeter ama önermem çoğu 80 plus değil ama bulursan neden olmasın bu arada Ram kalitesi iç yapıyı hızlandırır İnternet kötü olsa bile etki yapar senin mantığına göre 2080 ti alıp ortalama İnterneti olan adamda aynı durumda 1050 ti alıp artan para ile fiber döşemesi gerekir
Kendi hosting serverim olarak kullanmıştım. Küçük çaplı bir web projem vardı. Şuan bu sistem yok zaten, eski bir konu. :) Teşekkür ederim yine de öneriniz için.
Bu Server bostami şu an

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı