Küçük klavyelerde ''Ğ, Ü, I, Ş'' gibi tuşlar kullanılamıyor mu?

Türkçe klavyede hangisinin yerindeyse onu algılıyor. Örneğin attığın klavyede ";" tuşuna bastığında "ş" harfini yazıyor. "," tuşuna bastığında "i" harfini algılıyor gibi. En azından benim klavyemde böyle. Attığın linkte soru-cevap kısmında belki bunu soran olmuştur.

Şu İngilizce dizim klavye diyenler bana şunun cevabını versin. İngilizce klavyelerde ne zamandan beri büyük ENTER tuşu var?

Herkes Türkçe klavye değil demiş. Yanlışı düzelteyim. Klavye Türkçe.

Firmanın kendi sitesindeki fotoğrafını kullandıkları için İngilizce gözüküyor fotoğrafta fakat Türkçe bir klavye.
Klavyenin tuş dizilimi ingilizce, Türkçe yazmasına aldanma yani.

Bende var o klavye bozuldu kilerde duruyor. Asla alıncak bir şey değil korkunç bir klavye. 3 ayda bozulan klavyemi olurmuş? Ghosting, çift tıklama, basmama gibi sorunları hiç saymıyorum bile.
Aliexpress'ten e-yosso z11 al çakma çıkmaz ve gümrükte takılmaz merak etme.
Ayrıca o klavye evet türkçe tuşlarla dizayn edilmiş.

Kullanılıyor ama o klavyeyi önermem, üzer seni. Eğer beklerim dersen AliExpress'den e yooso Z11 alabilirsin.

Niye üzerindeki RGB'si hoşuma gitti fiyatı uygun. Bu fiyat bandında önerebileceğin var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-11 192519.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-11 192519.png
    384,2 KB · Görüntüleme: 9
İyi hocam, RGB şart değilse Z11 de alınabilir.

Hoş dursun maksat, AliExpress'ten daha önce bir şey almadım gümrük vergisi falan ek bir ücret ödemem gerekirmi.

Yeni konular

Geri
Yukarı